Dzień dobry. Bardzo często mylą mi się imiona (brzemienie). Mylę osoby w pracy i dzieci (jestem nauc

3 odpowiedzi
Bardzo często mylą mi się imiona (brzemienie). Mylę osoby w pracy i dzieci (jestem nauczycielem). Jestem też bardzo zmęczona, wręcz wyczerpana po godz.14.00. Nie mogę skoncentrować uwagi, trudno przychodzi mi zebranie myśli oraz sensowne wypowiedzi, czasami zapominam podstawowych słów. Mam gonitwę myśli, ciężko mi ją przerwać, budzę się zmęczona bo moje sny są bardzo żywe i męczące. Jestem rozdrażniona i łatwo tracę cierpliwość, podnoszę głos na dizeci (swoje). Drażni mnie światło, i jak wracam po południu do domu to mam ochotę po prostu leżeć po ciemku. Z drugiej strony wiecznie mi ciemno....
Mam niedoczynność tarczycy ale badania wykazują normę hormonów.
Dzień Dobry Pani,
Zasygnalizowane przez Panią niepokojące Panią symptomy mogą wskazywać na objawy wypalenia zawodowego.
Proszę (już) nie czekać, proszę sięgnąć po niezbędne dla Pani wsparcie m. in. psychologiczne/psychoterapeutyczne, celem diagnostyki symptomatycznej oraz leczenia
(w ramach NFZ-tu albo prywatnie).
Warto byłoby kontrolnie skonsultować się z Neurologiem oraz z Neuropsychologiem, w celu oceny funkcji poznawczych (pamięć, uwaga, koncentracja).

Z życzeniami dla Pani tego, co jest Pani najbardziej teraz potrzebne!

Na poprawę koncentracji uwagi, pamięci oraz regulację napięcia (stresu i zmęczenia) bardzo dobrze pomaga trening Biofeedback. Metoda ta w łatwy i przyjemny sposób kształtuje i wzmacnia odpowiednie ścieżki neuronalne przez co mózg automatycznie działa na maksymalnej wydajności a "gracz" bez trudu utrzymuje stan relaksacji lub maksymalnego skupienia w zależności od sytuacji.
Dzień dobry,
Opisywane przez Panią symptomy: problemy z koncentracją, pamięcią, uczucie przemęczenia, wrażliwość na światło, natłok myśli, drażliwość i rozdrażnienie mogą być spowodowane wieloma czynnikami - zarówno psychologicznymi (stres, wypalenie zawodowe, symptomy depresji czy lęku) jak i somatycznymi. W momencie gdy ma Pani rówież niedoczynność tarczycy - nawet jeśli ostatnie badania wykazazują normę - warto w pierwszym rzucie skonsultować się z lekarzem np. rodzinnym, tak aby wykluczyć podłoże fizyczne opisywanych przez Panią symptomów. Dopiero potem być może warto byłoby zastanowić się nad konsultacją psychologiczną, w celu głębszego przyjrzenia się Pani sytuacji oraz opracowania najlepszego dla Pani kierunku działania. Pozdrawiam serdecznie!
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.