Dzień dobry, bardzo często płaczę. Zawsze jest jakaś przyczyna ale nie wiem czy na tyle, że powinnam

4 odpowiedzi
Dzień dobry, bardzo często płaczę. Zawsze jest jakaś przyczyna ale nie wiem czy na tyle, że powinnam płakać. Czy da się to w jakikolwiek zminimalizować? Bardzo utrudnia mi to życie. Czuję się przez to źle ze sobą. Trafiłam dzisiaj na SOR z chorobą płuc, lekarz zaczął mnie przedrzeźniać przy wszystkich (nabijał się ze też z innych pacjentów) więc zaczęłam płakać. Później słyszałam jak ratownicy śmiali się z tego, że się popłakałam. Trapią mnie takie sytuację i zastanawia mnie jak mogę coś z tym zrobić
Dzień dobry,
Częsty płacz i intensywne emocje są dla Pani uciążliwe i wpływają negatywnie na codzienne życie. Płacz jest naturalną reakcją organizmu na stresujące czy trudne sytuacje, ale jeśli pojawia się często i utrudnia funkcjonowanie, warto zastanowić się nad jego przyczynami. Doświadczenia takie jak nieprzyjemna sytuacja na SOR-ze, gdzie poczuła się Pani niesprawiedliwie traktowana i wyśmiewana, mogą potęgować te emocje. Aby zminimalizować częstotliwość płaczu, pomocne może być skonsultowanie się z psychologiem lub psychoterapeutą, który pomoże zrozumieć źródło tych reakcji oraz wypracować skuteczne strategie radzenia sobie w trudnych momentach. Warto również rozważyć techniki relaksacyjne, takie jak medytacja czy ćwiczenia oddechowe, które mogą pomóc w redukcji napięcia i lepszym zarządzaniu emocjami.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychotraumatologiczna (pierwsza wizyta) - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry Pani, płacz służy min. regulacji emocji. Jest odpowiedzią na silne emocje, może być sposobem na uwolnienie napięcia, stresu, a nawet poczucia przeciążenia. To naturalny mechanizm radzenia sobie z emocjami, który pomaga w przywracaniu równowagi psychicznej.
Niepokojące może być, gdy płacz staje się bardzo częsty. Może to być sygnałem ostrzegawczym lub objawem pewnych zaburzeń, mówi o dysregulacji emocji. Zalecam zgłoszenie się do psychologa celem dowiedzenia się więcej jak to w Pani przypadku wygląda, co ma na to wpływ i jakie konkretne u Pani działania można podjąć. Doraźnie może Pani stosować ćwiczenia relaksacyjne/ oddechowe.
Pozdrawiam serdecznie, Anna
Dzień dobry.
Zanim zacznie Pani szukać pomocy u psychologa lub psychiatry, zachęcam do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. Nie koniecznie podłożem Pani nadmiernej płaczliwością są problemy natury emocjonalnej. Mogą to być na przykład zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Wpierw proszę wykluczyć przyczyny somatyczne, by przejść do przyczyn natury psychologicznej. Życzę Pani powodzenia i powrotu do równowagi.
Jak jest u Pani z wyrażaniem złości? W opisanej przez Panią sytuacji, będąc na Pani miejscu, osobiście poczułabym złość, że lekarz mnie przedrzeźnia. Moim zdaniem warto się przyjrzeć, na ile płacz może zastępować u Pani wyrażanie innych emocji, takich jak właśnie złość.

Płacz często jest odpowiedzią na trudne emocje, jednak może być też reakcją zastępczą, gdy nie mamy przestrzeni na wyrażenie innych, bardziej „trudnych” emocji, jak gniew czy frustracja. To, co Pani opisuje, może być sygnałem, że warto popracować nad rozpoznawaniem i wyrażaniem tych uczuć w bardziej bezpośredni sposób. Proszę rozważyć, czy płacz pojawia się u Pani w sytuacjach, w których mogłaby być także złość lub poczucie niesprawiedliwości.

Myślę, że rozmowa z psychologiem mogłaby pomóc w lepszym zrozumieniu mechanizmów tego płaczu i w znalezieniu sposobów na to, jak lepiej zarządzać emocjami, by nie czuła się Pani źle ze sobą.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.