Dzień dobry. bardzo potrzebuje porady,innego punktu widzenia, Jakiś czas temu odkryłam,że mój partne

3 odpowiedzi
Dzień dobry. bardzo potrzebuje porady,innego punktu widzenia, Jakiś czas temu odkryłam,że mój partner trzyma na telefonie zdjęcie swojej byłej dziewczyny, jest to zdjęcie w bieliźnie, jedno konkretne zdjęcie,widziałam po dacie, że zgrał je na telefon kiedy byliśmy już w związku. Co więcej odkryłam, że partner trzyma również zdjęcie innej dziewczyny na telefonie, do której pisał na mediach społecznościowych proponując wspólny trening. często ogląda jej profil i lajkuje zdjęcia.Do tej pory myślałam że tworzymy dobry związek i jestem dla niego wystarczająca,dużo rozmawiamy o uczuciach i oczekiwaniach, mamy udane życie seksualne.Po odkryciu tych zdjęć jak i tego że prawie codziennie ogląda filmy pornograficzne bardzo straciłam na poczuciu własnej wartości. Czuję się cały czas niewystarczająca i zdradzana emocjonalnie. Proszę spróbować mi odpowiedzieć co może być przyczyną takiego zachowania ?
Dzień dobry, niestety ciężko jest powiedzieć co mogłoby być przyczyną takiego zachowania z samego opisu. Jednak opisuje Pani także swoje przeżycia, bardzo trudne -być może z korzyścią dla Pani byłoby poszukanie wsparcia w tym zakresie, by nie musiała Pani z tym walczyć sama. Pozdrawiam
Kinga Wrześniewska

Dzień dobry. Może warto porozmawiać szczerze z partnerem. Napisała Pani, że dużo rozmawiacie o uczuciach, czy porozmawiała Pani również z nim o tej sytuacji? Warto szczerze mu powiedzieć, jak się Pani z tym czuje, jak Pani to odbiera i zapytać się jak on się czuje i jakie ma oczekiwania wobec Pani. Może partner nie zdaje sobie z tego sprawy, że swoim zachowaniem sprawia Pani przykrość. Warto również porozmawiać o filmach pornograficznych. Napisała Pani o udanym życiu seksualnym, może partner traktuje filmy jako źródło nowych pomysłów w waszych życiu intymnym?. Jeśli będzie Pani trudno poradzić sobie z całą tą sytuacją warto rozważyć spotkanie z psychologiem, psychoterapeutą. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.
Rozumiem, że sytuacja, którą Pani opisuje, jest dla Pani bardzo bolesna i budzi wiele trudnych emocji. To, co Pani odkryła, może wywoływać poczucie zdrady i niewystarczalności, szczególnie gdy miała Pani poczucie, że Wasz związek jest silny i pełen zaufania.

Jeśli chodzi o przyczyny takiego zachowania, mogą one być różne i złożone. Czasami takie zachowania wynikają z niedojrzałości emocjonalnej partnera lub z braku pełnej przetworzonej przeszłości. Trzymanie zdjęć byłych partnerek czy zainteresowanie innymi kobietami może być dla niektórych osób sposobem na utrzymywanie pewnej kontroli nad przeszłością lub na podtrzymywanie ego. Z drugiej strony, może to być również oznaka, że partner nie jest w pełni zaangażowany emocjonalnie w obecny związek, co jest trudne do zaakceptowania.

To, co Pani odkryła, może wskazywać na problemy komunikacyjne w Waszym związku, nawet jeśli do tej pory wydawało się, że dobrze rozmawiacie o uczuciach. Czasem ludzie nie dzielą się swoimi głębszymi pragnieniami, obawami czy niezaspokojonymi potrzebami, co prowadzi do tego, że szukają emocjonalnego lub fizycznego zaspokojenia gdzie indziej.

Najważniejsze w tej sytuacji jest to, co Pani teraz czuje i jakie ma Pani potrzeby. To, że odkryła Pani te rzeczy, zmienia dynamikę związku i wymaga szczerej rozmowy z partnerem. Warto otwarcie porozmawiać o tym, co Pani odkryła, i jakie emocje to wywołuje. Może to być trudna rozmowa, ale jest kluczowa dla zrozumienia, co się dzieje w Waszym związku i czy oboje jesteście gotowi na dalszą pracę nad nim.

Jeżeli czuje się Pani zdradzona emocjonalnie, to jest to ważny sygnał, że coś w Waszym związku wymaga uwagi. Często takie sytuacje mogą prowadzić do poważniejszych problemów, jeśli nie zostaną odpowiednio omówione i przepracowane. Rozważenie terapii par może być również dobrym krokiem, aby lepiej zrozumieć siebie nawzajem i odkryć, czy Wasza relacja może przetrwać te wyzwania.