Dzień dobry. Bardzo proszę o radę. Nie wiem, czy z tym problemem udać się do gastrologa czy urologa.

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Bardzo proszę o radę. Nie wiem, czy z tym problemem udać się do gastrologa czy urologa. Od bardzo długiego czasu mam bóle w okolicy pępka z prawej strony, czasami promieniujące do prawego boku. Zaczęło się nagle, parę lat temu i z początku myślałam, że to wyrostek. Już tak chyba od 10, 12 lat. Byłam u lekarza rodzinnego, który stwierdził, że to pewno jakaś niedrożność jelit i na tym się skończyło, sprawy ginekologiczne są w porządku, miałam kolonoskopię, która też nic nie wykazała, jedynie chirurg powiedział, że mam udać się do urologa... Ból nie zawsze się pojawia i nie jest mocny na tyle, że muszę brać tabletkę, ale cały czas jakby coś tam mnie uwierało.I również od jakiegoś czasu przy oddawaniu kału ( gdy czasem mocno się wysilam) mam uczucie jakby jakiegoś mocnego skrętu w brzuchu ( czasem też przy pochylaniu tułowia) i to głównie z prawej strony. Dziękuję z góry za pomoc i poświęcony czas.
Dzień dobry, konsultacja urologiczna jest dobrym wyborem. Urolog wykona badanie USG układu moczowego, zbada i zapozna się z pani dolegliwościami. W razie potrzeby zleci bardziej specjalistyczne badania (posiew moczu, uroflowmetria, badanie cystoskopowe). Przed wizytą warto zrobić badanie ogólne moczu oraz badania z krwi, takie jak morfologia, jonogram, parametry nerkowe i CRP. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Ból bólowi nie jest równy. Rzeczywiście ból utrzymujący się od wielu lat to kłopotliwa sprawa. Podała jednak Pani zbyt mało danych, aby pomóc.
Sugeruję udać się do lekarza osobiście i pozwolić się zbadać.