Dzień dobry, Biorę Wenlafaksynę (150/150 mg)/dziennie już prawie dwa lata (zaburzenia depresyjno lęk

1 odpowiedzi
Dzień dobry, Biorę Wenlafaksynę (150/150 mg)/dziennie już prawie dwa lata (zaburzenia depresyjno lękowe). Bardzo pomagał mi ten lek, niestety przestał działać. Lekarz próbował zmienić lek na Duloflor, niestety w moim przypadku zupełnie się nie sprawdził. Od początku brania Dulofloru miałam liczne, nieprzyjemne działania niepożądane, nie do wytrzymania - wróciłam na Wenlafaksynę (wtedy jednak ona jeszcze działała), było to około pół roku od przyjmowania leku. Czy jest jakiś lek, który mógłby zadziałać podobnie jak wenlafaksyna ? Mam jeszcze pytanie odnośnie benzodiazepin. Czy z tej grupy leków są takie, które nie działają nasennie a po prostu poprawiają nastrój ? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Podstawą leczenia zaburzeń lękowych są leki oparte na serotoninie i świetnie sprawdzają się tutaj SSRI zamiast SNRI lub NDRI. Dobrym rozwiązaniem na zaburzenia depresyjno-lekowe bez usypiania i choć trochę podobny do SNRI jest Seronil (fluoksetyna), czyli klasyczna tabletka szczęścia Prozac :) BDA to złe rozwiązanie jak już coś typowego p/lękowego nieuzależniającego to Spamilan. Co do Duloforu to często objawy niepożądane występują przy zbyt szybkim włączeniu. On ma w środku małe kulki i wystarczy otworzyć kapsułkę i z 30mg stosować najpierw w kapsułce przez tydzień j kuleczkę potem następny tydzień dwie itd czyli zwiększać co tydzień o 7,5mg stopniowo do dawki docelowej, wtedy nie ma objawów niepożądanych. Powodzenia

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.