Dzień dobry! Boli mnie kolano z przerwami ( naprzyklad dzisiaj boli dwa miesiące nic i potem znów)

1 odpowiedzi
Boli mnie kolano z przerwami ( naprzyklad dzisiaj boli dwa miesiące nic i potem znów) moje dolegliwości zaczęły się w grudniu 2016, potem przeszły i wróciły w wakacje po dużym wysiłku kolan, byłam u chirurga i wtedy i teraz, wtedy została u mnie wykryta cysta kości - lekarz powiedział ze to miejsce jest puste ale ze nic się z tym nie robi prócz obserwacji czy nie zagrozi złamaniem kości, teraz na prześwietleniu wyszło ze przez ten czas powiększyła się ona i zaczela jakby zalewać tkanka kostna, zaczela tworzyć się tam kość. Mój ból jest kłujący i umiejscowiony w lewym kolanie po wewnętrznej stronie na gorze i dole pare milimetrów od rzepki. Zastanawiałam się czy jest możliwe ze ta dziura w kości czy ten proces sprawia mi takie dolegliwości? Jak i bardzo boje się co to może być i czy jest to coś poważnego... Miałam robione badanie usg i wszystko wyszło idealnie, pare miesięcy temu zrobiłam tez morfologię i również wszystko idealnie, dostałam skierowanie na kolejne badania krwi na współczynnik ob, bardzo się martwię. Lekarz zalecił mi ćwiczenia -> wyprostowanie nogi i napięcie mięśnia uda a potem puszczenie jej wolno robione siedząc tak aby nie dotykać podłogi, po tych ćwiczeniach ból się wzmaga. Jednak nie jest to ból mocny jest nie przyjemny ale nie ograniczający możliwości czy utrudniający jakoś bardzo życie. Nie wiem czy ma to związek ale strzela mi w tym kolanie gdy gwałtowanie kucam bądź je przeciąże.
Trzeba panią dokładnie zbadać.
Torbiele proste kości są zwykle sprawą rozwojowa i razem z wiekiem w większości zarastają.
Jeśli nie przekraczają połowy szerokości kości zwykle nie ma ryzyka złamania chyba że dochodzą do powierzchni stawowych.
Warto by również sprawdzić czy nie ma innych wad towarzyszących lub też pourazowych. - usg i rezonans magnetyczny.
Sugeruję wizytę: Konsultacja ortopedyczna - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.