Dzień dobry. Borykam się od dłuższego czasu problem,który tak naprawdę coraz bardziej psuje relac

2 odpowiedzi
.

Borykam się od dłuższego czasu problem,który tak naprawdę coraz bardziej psuje relacje pomiędzy moja partnerka a mną,co w efekcie odbija się pewnie też na naszym dziecku.
Często popadam w jakieś stany złego nastroju,zabiegania codziennymi sprawami,niezrozumieniem własnego siebie a czasem poprostu złym nastawienie już z samego początku dnia.W sytuacjach codzienych bo nie zawsze jest nam naprawde wporzadku, miło, dogadujemy sie,rozmawiamy,pomagamy sobie,spedzamy miło czas w domu lub poza nim,opiekujemy się naszym synkiem,poswiecamy mu czas i uwagę.Jestem trochę skrytym człowiekiem i wydaje mi się że to uniemożliwia mi czasem zbudowaniem dobrej relacji pomiędzy nami,mimo że moja Kochana chce nawiązać konwersacje,ja odpowiadam jej że nic się nie dzieje chociaż tak nie jest,,ona odpuszcza a ja to duszę .To męczy mnie samo w sobie i czasem doprowadza do nerwów co w efekcie wywołuje niechciane i niepotrzebne spięcia,które pogarszają nasze życie.
Bardzo chciałbym aby to się zmieniło bo zalezy mi na nich i chce być dla nim wzorem i ostoja w życiu.
Dzień dobry. To cenne, ze pragnie Pan zadbać o dobre relacje w domu. Opisywane przez Pana objawy mogą wskazywać na przemęczenie, czyli m.in taka drażliwość, nerwowość. Ale gdyby do tego dodać problemy ze snem, obniżony nastrój, brak motywacji to można podejrzewać także podłoże depresyjne (to czysto hipotetycznie, bo o tym Pan nie wspominał). Pisze Pan o tym, ze często już rano wstaje Pan ze złym nastawieniem, zastanawiam się czym może być to powodowane ? Jaki ma Pan stosunek do pracy i życia zawodowego ? Czy jest Pan z niego usatysfakcjonowany, czy wręcz przeciwnie ? Bardzo wiele czynników może mieć wpływ na Pana samopoczucie. Może warto przyjrzec się temu i skorzystać z konsultacji i pomocy psychologicznej. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

Szanowny Panie,
Z opisanych przez Pana informacji wynika, że nie czuje się Pan dobrze i ma poczucie, że odbija się to na relacji z ukochaną partnerką.
W związku z powyższym zalecam konsultację u psychoterapeuty przyjmującego w Pana okolicy, który będzie mógł rozeznać sytuację oraz zastanowić się wspólnie z Panem czy np nie przydałoby się kilka konsultacji partnerskich - celem popracowania nad komunikacją w związku. Bądź inaczej, czy bardziej odpowiednie nie byłyby sesje indywidualne z Pana udziałem.
Życzę powodzenia,
Anna Schulz