Dzień dobry. Brat 15.12.2021 był na test Covid 19 wynik dodatni, nie dostał żadnych leków tylko k

1 odpowiedzi
Dzień dobry.

Brat 15.12.2021 był na test Covid 19 wynik dodatni, nie dostał żadnych leków tylko każą leczyć się specyfikami z apteki. Cała rodzina na kwaratanie. Złapała mnie grypa nie żaden Covid. Do lekarza nie ma opcji się teraz dostać, dzwoniąc na tele poradę nie dają leków tylko wysyłają na test. Do 03.01.2022 kwaratana. Jak mogę skonsultować się z lekarzem na normalną wizytę żeby lekarza wypisał receptę na antybiotyk na grypę?
Na grypę ani na covid nie stosuje się antybiotyków tylko leki objawowe. Na potwierdzoną grypę ( szybki test)- lek Tamiflu. Z chorym bratem w domu, w trakcie kwarantanny do 03.01, zdecydowanie najbardziej prawdopodobne jest jednak zachorowanie na covid19 i wskazany jest test w tym kierunku. Lekarz w uzasadnionych przypadkach może taki test wypisać i bez zgody pacjenta, nakładając na niego obowiązek izolacji przez czas trwania choroby. Na czas wizyty lekarskiej ( umówionej w przychodni lub prywatnie, z zachowaniem srodków ostrożności, aby nie zarazic innych pacjentów) pacjent może dotrzeć transportem prywatnym i jest na ten czas zwolniony czasowo z kwarantanny.