Dzień dobry. Chciałabym prosić o interpretację wyników. USG 5.10.2022: Piersi o utkaniu mieszanym.

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Chciałabym prosić o interpretację wyników.
USG 5.10.2022: Piersi o utkaniu mieszanym. W piersi prawej przyotoczkowo na na godz. 4 zmiana o cechach duktopati 7x3mm, poza tym na godz. 10 RT 10 3 a hipoechogenna zmiana 7x3mm Fa lub wydatny wewnatrzsutkowy węzel chłonny, Obustronnie bez zmian innych litych i torbieli. Bez cech lymphadenopati pachowej. Skala BIRADS 3.
USG 23.03.2023: Piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej. W piersi prawej obwodowo na godz. 9:30 hipoechogeniczna zmiana ogniskowa o wymiarach 8 x 3 mm, dobrze odgraniczona - najprawdopodobniej wewnątrzsutkowy węzeł chłonny, mniej prawdopodobny FA. Na godz. 11. torbiel średnicy 3 mm. Pierś lewa bez zmian ogniskowych litych lub torbielowatych. Przewody mlekowe nieposzerzone. Doły pachowe, a także okolice nad- i podobojczykowe bez cech limfadenopatii. Skala BIRADS 2 - bez cech procesu złośliwego; zmiany łagodne.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Jeżeli oba te badania wykonywał ten sam ultrasonografista mając do porównania to wcześniejsze można założyć, że obraz jest prawidłowy. Cena BIRADS 2 oznacza obecność zmian łagodnych. Wskazane byłoby w tym przypadku powtórzenie badania USG za ok. 3-6 miesięcy.
Pozdrawiam serdecznie,
lek. Bartosz Bieżyński