Dzień dobry, Chciałabym się poradzić odnośnie wizyty u psychoterapeuty. Kilka tygodni temu byłam n

3 odpowiedzi
Dzień dobry,
Chciałabym się poradzić odnośnie wizyty u psychoterapeuty. Kilka tygodni temu byłam na 2 konsultacjach psychoterapeutycznych i terapeutka zaproponowała mi terapię długoterminową. Ona pracuje w trybie integracyjnym, a mnie zależało by bardziej na trybie poznawczo-behawioralnym. Zależy mi również na skupieniu się na kilku pojedynczych kwestiach związanych z lękiem. Nie chciałabym angażować się w długą terapię (już raz byłam na takiej, która trwała 6 miesięcy). Czy jest możliwość zgłosić się na kilka wizyt w trybie poznawczo-behawioralnym i popracować nad swoimi schematami myślenia oraz zachowaniami? Lęk występuje u mnie trochę w kontekście związku, trochę w kontekście czynników zewnętrznych.
Dziękuję za pomoc.
Dzień dobry. Przyjmuje się, że terapia krótkoterminowa trwa przeważnie od 2 do 6 miesięcy. Długoterminowa trwa niejednokrotnie rok, z reguły dłużej. Jeśli dobrze rozumiem interesują Panią doraźne konsultacje z terapeutą poznawczo-behawioralnym celem uzyskania informacji na temat technik poznawczych i behawioralnych mogących pomóc w radzeniu sobie z lękiem. Lęk to bardzo szeroki temat i ciężko udzielić trafnej odpowiedzi nie mając pełni informacji. Zapraszam do kontaktu, mam możliwość umówienia konsultacji online.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jest to jak najbardziej temat do omówienia z terapeutką, u której odbyły się sesje. Jeśli pracuje w nurcie integracyjnym, powinna dać informacje, czy może spełnić Pani wymagania. Jeśli nie, jak najbardziej może Pani szukać w swoim miejscu zamieszkania terapii poznawczo-behawioralnej. Jeśli jest problem z lękiem, może dobrze byłoby pracować w kontakcie bezpośrednim.
Dzień dobry, każdy terapeuta niezależnie od nurtu musi zebrać wywiad, który trwa kilka spotkań. Terapia poznawczo- behawioralna jest formą krótkotrwałej terapii, oczywiście zależy to od wielu czynników, celów w terapii i problemów, z którymi przychodzi pacjent. Jeżeli była już Pani w terapii może warto wrócić do terapeuty, który już Panią zna i z nim poruszyć te kwestie. Pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.