Dzień dobry, chciałabym wprowadzić w dietę dzieci (6 i 10 lat) młody jęczmień. Jaki byłby najodpowie

2 odpowiedzi
Dzień dobry, chciałabym wprowadzić w dietę dzieci (6 i 10 lat) młody jęczmień. Jaki byłby najodpowiedniejszy? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Dzień dobry, dieta dzieci powinna być odpowiednio zbilansowana, zawierać wszystkie makro i mikro elementy oraz bazować na naturalnych produktach spożywczych. Nie zaleca się suplementacji dla dzieci w wieku 6 i 10 lat a zwłaszcza takich produktów jak młody jęczmień. Ta roślina zawiera bardzo duże ilości błonnika. Młody organizm może sobie nie poradzić zatem z jego ilością. Mogą wystąpić bóle brzucha, biegunki i w wyniku tego nawet odwodnienie. Jeśli ma Pani podejrzenia, że dieta dzieci nie zawiera wystarczającej ilości prozdrowotnych elementów, serdecznie zapraszam na konsultację.

Dzień dobry w tym wieku podstawą jest dobrze zbilansowana dieta. Nie wprowadzalabym w tym wieku takiej suplementacji, młody jęczmień zawiera duże ilości błonnika - za dużo dla małego dziecka. Pozdrawiam serdecznie