Dzień dobry, Chciałabym zapytać jakie produkty powinnam spożywać, a jakich unikać przy podwyższony

3 odpowiedzi
Dzień dobry,
Chciałabym zapytać jakie produkty powinnam spożywać, a jakich unikać przy podwyższonym cholesterolu 290 mg/dl?
Dzień dobry proszę wdrożyć do jadłospisu oliwę z oliwek, orzechy włoskie, czosnek, cynamon, imbir, pomidory, kwas linolowy, truskawki, maliny, borówki, ryż, owies, ryby, jabłka. Proszę unikać tłustej diety, kiełbas, pasztetów, konserw, tłustych mięs. Produkty te podnoszą parametry cholesterolu LDL. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,
Przy podwyższonym poziomie cholesterolu warto wprowadzić zmiany w diecie, aby wspomóc jego obniżenie i zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Produkty, które warto spożywać to owoce i warzywa – bogate w błonnik, który pomaga obniżać poziom cholesterolu, pełnoziarniste produkty zbożowe – takie jak brązowy ryż, owsianka, chleb pełnoziarnisty, tłuste ryby – np. łosoś, makrela, sardynki, bogate w kwasy omega-3, które korzystnie wpływają na poziom cholesterolu, oliwa z oliwek – zawiera zdrowe tłuszcze jednonienasycone, orzechy – migdały, orzechy włoskie, nerkowce, które również dostarczają zdrowych tłuszczów.
Produkty, których warto unikać to tłuszcze nasycone – występujące w czerwonym mięsie, maśle, smalcu, tłustym nabiale, tłuszcze trans – obecne w niektórych margarynach, fast foodach, wyrobach cukierniczych, cukry proste – słodycze, napoje gazowane, soki owocowe o wysokiej zawartości cukru, produkty przetworzone – fast foody, chipsy, gotowe dania. Wprowadzenie takich zmian w diecie może być kluczowe, jednak każda sytuacja jest inna i warto, abyśmy omówili Twoje potrzeby bardziej szczegółowo. Proponuję umówić się na wizytę – możemy spotkać się stacjonarnie lub online, w zależności od Twoich preferencji. Pozwoli to na przygotowanie spersonalizowanych zaleceń dietetycznych oraz omówienie ewentualnych innych kroków, które mogą pomóc w obniżeniu cholesterolu.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zalecana jest dieta z niskim IG bogata w warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty, chude mięso, orzechy oraz oliwę z oliwek. Należy unikać produktów przetworzonych, słodyczy, jasnego pieczywa oraz dużej ilości cukru białego. Zalecam wdrożyć ruch.