Dzień dobry. Chciałabym zapytać o opinie dentystów na temat metody all on 4. Ogólnie moje zęby są

3 odpowiedzi
Dzień dobry.
Chciałabym zapytać o opinie dentystów na temat metody all on 4.
Ogólnie moje zęby są w tragicznym stanie i stoję przed wyborem między kompleksowym paroletnim leczeniem - korony na przednie zęby wraz z leczeniem kanałowym i wkładami, 2 implanty po lewej stronie plus leczenie ortodontyczne.
Poprosiłam o wycenę całego leczenia, by mieć świadomość z góry na ile będę musiała się zadłużyć.
Cena leczenia wyszła podobnie jak koszt all on 4.
Nawiasem mówiąc, mówię tylko o szczęce.
Dlatego po tym przydługim wstępie mam pytanie - co jest trwalszym rozwiązaniem wg was - most na implantach czy miks własnych zębów, koron i implantów?
Jako, że będzie to prawdopodobnie inwestycja mojego życia to przydałoby mi się zdanie specjalistów.
Trudno odrazu odpowiedzieć na takie pytanie.
Dużo zależy od przeanalizowania Pani indywidualnej sytuacji przez lekarza prowadzącego. Rozwiązanie z implantami jest bardzo dobrą opcją ale także nie daje 100% pewności powodzenia na całe życie.

Zapraszam na wizytę wszystko zostanie wytłumaczone mamy duże doświadczenie w tego typu przypadkach
Dzień dobry,

Dziękuję za szczegółowe przedstawienie swojej sytuacji. Rozumiem, że stoi Pani przed ważnym wyborem dotyczącym kompleksowego leczenia stomatologicznego. Oto moja opinia na temat metody All-on-4 w porównaniu do tradycyjnych metod leczenia z użyciem koron, implantów i leczenia ortodontycznego.

Metoda All-on-4:

Zalety:

Szybkość leczenia: All-on-4 pozwala na szybkie osadzenie pełnego mostu na czterech implantach, co często można zakończyć w ciągu jednej wizyty.
Stabilność i funkcjonalność: Konstrukcja jest bardzo stabilna i zapewnia dobrą funkcjonalność oraz estetykę.
Mniej implantów: Wymaga użycia tylko czterech implantów, co może być korzystne dla pacjentów z ograniczoną ilością kości.
Szybszy powrót do normalnego życia: Pacjenci często mogą wrócić do normalnych czynności życiowych znacznie szybciej niż w przypadku bardziej rozległych zabiegów.
Wady:

Nierewersyjność: Po ekstrakcji pozostałych zębów i osadzeniu mostu, metoda jest nierewersyjna.
Ograniczenia w przypadku awarii: Ewentualne problemy z implantami mogą być trudniejsze do rozwiązania ze względu na strukturę całego mostu.
Koszt: Chociaż koszt może być porównywalny z tradycyjnym leczeniem, jest to nadal znaczna inwestycja.
Mieszane leczenie (korony, implanty, leczenie ortodontyczne):

Zalety:

Zachowanie naturalnych zębów: W miarę możliwości zachowane są naturalne zęby, co jest zawsze priorytetem w stomatologii.
Indywidualne podejście: Każdy ząb i każda część jamy ustnej są leczone indywidualnie, co pozwala na bardziej dostosowane i elastyczne podejście.
Trwałość: Dobrze przeprowadzone leczenie kanałowe, korony i implanty mogą służyć przez wiele lat, czasami całe życie.
Wady:

Czas trwania leczenia: Kompleksowe leczenie może zająć kilka lat, co wymaga dużej cierpliwości i zaangażowania.
Koszt: Koszt takiego leczenia może być wysoki i rozłożony na dłuższy okres czasu.
Kompleksowość: Wymaga współpracy wielu specjalistów (stomatolog, ortodonta, protetyk), co może być logistycznie bardziej skomplikowane.
Podsumowanie:

Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Metoda All-on-4 może być atrakcyjna ze względu na szybkość i stabilność, natomiast tradycyjne leczenie pozwala na zachowanie naturalnych zębów i bardziej spersonalizowane podejście. Decyzja powinna zależeć od Pani indywidualnych potrzeb, stanu zdrowia jamy ustnej oraz preferencji.

Proszę również skonsultować się z różnymi specjalistami, aby uzyskać jak najszerszy obraz możliwości i podjąć świadomą decyzję. Warto również rozważyć aspekty długoterminowej pielęgnacji i potencjalne potrzeby serwisowe obu rozwiązań.

Życzę powodzenia w podjęciu tej ważnej decyzji i jestem do dyspozycji, jeśli będzie Pani miała dalsze pytania.