Dzień dobry. Chciałam się poradzić w pewnej dla mnie bardzo intymnej sprawie, która bardzo mnie zas

3 odpowiedzi
Dzień dobry.
Chciałam się poradzić w pewnej dla mnie bardzo intymnej sprawie, która bardzo mnie zaskoczyła...
Od kilku dni, czuję dziwny pociąg seksualny do koleżanki z pracy chociaż wiem ,że zarówno ona jak i ja jesteśmy hetero seksualne. Nie wiem jak mam się zachować,bo gdy siedzi obok mnie czuję bardzo mocne pożądanie,którego wcześniej nie czułam. Mogę prosić o jakąś radę? Jak mogę to zwalczyć?
Witam, nie można w sposób jednoznaczny określić orientację seksualną jest to zjawisko bardzo złożone. Orientacja seksualna to nie tylko: heteroseksualna, homoseksualna i biseksualna. Jak rozumiem źle się Pani czuje z tym co odczuwa do koleżanki i dlatego nie wie Pani jak się zachować w stosunku do niej. Zalecam konsultacje psychologiczną lub konsultacje u psychologa o specjalności seksuologia. Dzięki niej lepiej się Pani zrozumie swoje potrzeby - także te nieuświadomione. Życzę Pani wszystkiego dobrego. Z wyrazami szacunku, Marcin Rybak
Sugeruję wizytę: Konsultacja online (pierwsza wizyta) - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, orientacja seksualna nie jest świadomym wyborem. Nie podlegamy obiektywnemu wyborowi określonej tożsamości seksualnej. Warto podkreślić również, że jest ona czymś więcej niż czuciem pociągu seksualnego. Z Pani wiadomości wnioskuję, że czuje Pani trudność z tym co obecnie odczuwa. Warto zastanowić się nad konsultacją psychologiczną/ psychoterapeutyczną lub wizytą u psychologa/ psychoterapeuty będącego również seksuologiem. Pozdrawiam ciepło! Żaneta Szczerba
To, że obecnie odczuwa Pani pociąg do koleżanki nie warunkuje jeszcze Pani orientacji seksualnej. Jest możliwość, że jest to chwilowa fascynacja, może spowodowana jakimś brakiem w życiu/w relacji.
Widać, że sytuacja jest dla Pani dyskomfortowa i powoduje napięcie. Być może warto rozważyć konsultację seksuologiczną celem zmniejszenia napięcia. Na pewno proszę jeszcze nie wpadać w panikę.
Pozdrawiam serdecznie