Dzień dobry. Chciałam się zapytać co to znaczy tak mi lekarz napisał a a chodzi mi o to żeby ktoś mi

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Chciałam się zapytać co to znaczy tak mi lekarz napisał a a chodzi mi o to żeby ktoś mi to przetłumaczył z lekarskiej pisowni na mowę ludzką może głupie pytanie no ale jedziesz Bo chodzi mi o córkę. Czytuję U07.1: Awaryjne użycie U07-COvid 19. Wirus zidentyfikowany
K29.9: zapalenie żołądka i dwunastnicy-nieokreślony. Dalsze opieka poz dodam że córka ma 8 miesięcy to jest chora na covid czy nie Pomóżcie proszę jak najszybciej porosze o odp nie wiem co robić a lekarz pediatria jest na urlopie
Wygląda na to, że lekarz zastosował kod rozpoznanej choroby jako U07.1- czyli covid, potwierdzony testem. kod K29,9 to dodatkowy kod, który wskazuje na rodzaj objawów choroby- że są one w przewodu pokarmowego.