Dzień dobry, chciałam zasięgnąć porady w kwestii zwiększenia zapotrzebowania kalorycznego w diecie r

2 odpowiedzi
Dzień dobry, chciałam zasięgnąć porady w kwestii zwiększenia zapotrzebowania kalorycznego w diecie redukcyjnej. Mianowicie od 2 msc przeszłam na dietę, nie ukrywam, że jest ona niskokaloryczna. Zaczęłam również regularnie uprawiać sport. Obecnie waga utrzymuje się w tym samym miejscu, jestem zaniepokojona tą sytuacją, ponieważ chciałabym utracić jeszcze kilka kilogramów. Z drugiej strony boję się zwiększyć ilość kalorii, ponieważ obawiam się wzrostu wagi i zaniechania procesu odchudzania. Dodam jeszcze, że mam insuliooporność i problemy hormonalne. Zamierzam również wybrać się do dietetyka klinicznego w celu ustalenia odpowiedniej diety, ale jak już wcześniej wspomniałam jestem przerażona możliwością wzrostu wagi. Co powinnam w takiej sytuacji zrobić? Stopniowo zwiększać ilość kalorii?
Proszę o odpowiedź
Odpowiedź na zadane pytania zależy od wielu czynników. Jednym z rozwiązań może być powrót na ok. 2 tygodnie na tzw. "zero kaloryczne", czyli zastosowanie diety o kaloryczności równej całkowitemu zapotrzebowaniu energetycznemu, co nie spowoduje przybierania na masie ciała, a będzie odpoczynkiem dla organizmu od deficytu. Odchudzanie przy współistnieniu chorób musi być rozsądne a wprowadzona dieta powinna być możliwa do stosowania długoterminowo, bo chodzi przede wszystkim o edukację i długotrwałe efekty, a nie efekt jojo i rozchwiany metabolizm. Warto również zweryfikować czy stosowana dieta jest zgodna z zasadami diet rekomendowanych przy Pani problemach zdrowotnych, gdyż unormowanie wyników jest tutaj kluczowe dla zdrowia, ale również w kontekście redukcji i późniejszego utrzymania masy ciała.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Zbyt restrykcyjna dieta spowalnia metabolizm. Proszę skontaktować się ze specjalistą jak najszybciej.
Pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.