Dzień dobry, Chciałbym się zapytać czy sok aloesowy pomaga na odporność? I dlaczego między podobnymi

3 odpowiedzi
Chciałbym się zapytać czy sok aloesowy pomaga na odporność? I dlaczego między podobnymi produktami jest aż taka różnica cenowa? Jeden za 18zł a drugi za 111zł, czy to poprostu naciąganie?
Sok z aloesu zawiera bogactwo witamin (A, C, E, kwas foliowy, witaminy z grupy B) i mikroelementów (wapń, magnez, cynk, selen, chrom), enzymy, sterole, które obniżają poziom cholesterolu we krwi), a także przeciwutleniacze oraz błonnik. Jest doskonale odżywczą mieszanką witamin i minerałów, która leczy i przedłuża młodość. Aloes oczyszcza jelita, wspiera także proces detoksykacji wątroby, nerek i skóry. Cena zależy od pojemności i producenta. Ważne żeby nie było dodatków chemicznych i konserwantów.

Dzień dobry,

Z fachowej literatury wynika, że ekstrakt z całych liści aloesu zwyczajnego, w tym żel i lateks, zawiera ponad 200 substancji chemicznych takich jak chociażby węglowodany, lipidy, białka, aminokwasy, witaminy, składniki mineralne, kwasy organiczne, ligniny, związki fenolowe, antrachinony, enzymy i fitosterole. Na podstawie ograniczonych, lecz obiecujących doniesień wydaje się, że aloes zwyczajny może być pomocny we wspomaganiu leczenia zaparć, cukrzycy oraz hiperlipidemii. Nie udokumentowano natomiast dotychczas szczególnie korzystnego wpływu soku z aloesu na poprawę odporności. Z uwagi na niejednokrotnie niespójne wyniki badań i w dodatku słabej jakości dane pochodzące z dotychczas opublikowanych prac naukowych w tej materii, skuteczność i bezpieczeństwo Aloe Vera L. jako miejscowego lub doustnego leku ziołowego jest obecnie niedostatecznie zdefiniowane, dlatego zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, gdyż brakuje rzeczywiście solidnych podstaw do rekomendowania stosowania suplementów diety opartych o aloes zwyczajny.

Z wyrazami szacunku,
Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny i Sportowy
mateuszdurbas.pl
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Sok aloesowy może mieć korzystny wpływ na zdrowie, ale jego wpływ na odporność jest pośredni. Aloes zawiera witaminy (np. A, C, E), minerały i przeciwutleniacze, które wspierają ogólną kondycję organizmu, co może pomóc w poprawie odporności. Jego działanie przeciwzapalne i wspomagające trawienie może również przyczynić się do lepszego funkcjonowania układu odpornościowego, ale nie ma jednoznacznych dowodów naukowych, że aloes bezpośrednio wzmacnia odporność.

Różnica cenowa między produktami aloesowymi
Różnica w cenach soków aloesowych może wynikać z kilku czynników:

Zawartość aloesu: Produkty droższe mogą mieć wyższą koncentrację czystego soku z aloesu, podczas gdy tańsze mogą zawierać mniejsze ilości aloesu, rozcieńczone wodą lub innymi substancjami.
Jakość surowca: Droższe produkty mogą być wytwarzane z aloesu o wyższej jakości, np. aloesu organicznego, bez użycia pestycydów, co podnosi koszty produkcji.
Metody przetwarzania: Niektóre produkty są produkowane w sposób bardziej zaawansowany, np. za pomocą technologii, która lepiej zachowuje składniki odżywcze. Tańsze produkty mogą być przetwarzane w sposób, który obniża jakość końcową.
Dodatki: W droższych produktach mogą znajdować się dodatkowe składniki wspomagające zdrowie (np. witaminy, minerały), które również wpływają na cenę.
Certyfikaty i marka: Produkty z certyfikatami ekologicznymi lub renomowanych marek są zazwyczaj droższe, ale niekoniecznie lepsze.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.