Dzień dobry! Chciałbym się zapytać, ile razy w tygodniu oraz jaką metodą powinna być prowadzona psy

2 odpowiedzi
Dzień dobry!
Chciałbym się zapytać, ile razy w tygodniu oraz jaką metodą powinna być prowadzona psychoterapia w moim przypadku. Jestem po jednej psychoterapii 2,5-letniej, którą musiałem przerwać z powodu nasilających się stanów lękowych i dysocjacyjnych oraz niewłaściwego moim zdaniem zachowania terapeuty wobec moich stanów psychicznych. Mam 23 lata, a mój problem jest dość złożony. Od 14. roku życia mam zaburzenia lękowo-depresyjne, zdiagnozowane także później całościowe zaburzenia rozwojowe oraz zaburzenia psychosomatyczne (bóle głowy, nadciśnienie, tachykardia). Niestety oprócz wymienionych zaburzeń przytłaczają mnie problemy osobowościowe - orientacja homoseksualna, skupienie na sobie, dramatyzowanie, poczucie osamotnienia i bezradności, tłumienie emocji, czarno-białe myślenie, trudności w podejmowaniu decyzji i osiąganiu celów, skłonność do wahań, oraz niechęć do siebie i związane z tym wysokie ryzyko popełnienia samobójstwa. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry,
proponowałbym rozpocząć od dobrej diagnozy, Opisywane przez Pana objawy mogą świadczyć między innymi o rozwijającym się zaburzeniu osobowości typu borderline. Przy tak złożonych problemach skuteczna może być terapia psychodynamiczna lub ericksonowska, która zazwyczaj wyznacza ramy jednego spotkania w tygodniu.
Pozdrawiam serdecznie

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Opisywane przez Pana problemy są przesłanką do podjęcia długoterminowej psychoterapii z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu. Nie wiem, w jakim nurcie psychoterapii Pan uczestniczył, jakie były inne powody przerwania terapii. Na początek należałoby przeprowadzić dokładny wywiad w celu określenia wszystkich Pana problemów oraz priorytetów w leczeniu. Być może byłyby wskazania do podjęcia na początek terapii grupowej lub leczenia na oddziale dziennym, a dopiero później terapii indywidualnej. W zależności od diagnozy, można byłoby ustalić rodzaj psychoterapii. Niezbędne mogłoby również okazać się wdrożenie farmakoterapii. Serdecznie pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.