Dzień dobry, co jakiś czas odczuwam pobolewanie zęba. Miesiąc temu kiedy odczuwałam ból udałam się d

1 odpowiedzi
Dzień dobry, co jakiś czas odczuwam pobolewanie zęba. Miesiąc temu kiedy odczuwałam ból udałam się do stomatologa. Podczas wizyty nie stwierdzono żadnych ubytków ani próchnicy, miałam zrobione zdjęcie panoramiczne zębów, na którym też wszystko jest ok. Pan dr podejrzewał przeciążenie zębów lub ból promieniujący od zatoki. Po ok dwóch tygodniach dolegliwości minęły. Niestety teraz, mniej więcej po miesiącu znów odczuwam podobny ból. Nie jest on bardzo silny, bardziej takie rozpieranie czy ciągnięcie. Czy skoro w zębach nie ma próchnicy ani ubytków to muszę się martwić? Czy ból przejdzie sam tak jak ostatnim razem? Czy nadwrażliwość może powodować ból w jednym miejscu i czy może być on stały, a nie wywołany czynnikiem np. zimnym? Dodam również, że ból nie nasila się podczas jedzenia czy ucisku.
Jeśli wykluczone zostały zębopochodne przyczyny dolegliwości, należy rozważyć diagnostykę w kierunku zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych, a dalszej kolejności także konsultację laryngologiczną.