Dzień dobry, co mogę zrobić by skutecznie schudnąć przy insulinooporności? Codziennie chodzę po 4 km

3 odpowiedzi
Dzień dobry, co mogę zrobić by skutecznie schudnąć przy insulinooporności? Codziennie chodzę po 4 km i jeżdżę na rowerze 7-10 km, jem co 2-3 godziny. Staram się ograniczać węglowodany, wybieram zawsze ciemnie pieczywo, makaron czy ryż. Problem jest w tym, że od 8 do 16 jestem poza domem i wtedy nie wiem co jeść. Do szkoły ciężko nosić mi jogurt czy sałatkę z sosem. Zazwyczaj biorę dwie kanapki z warzywami i jakimś serem/szynką + orzechy na przegryzkę, na co mogę zamienić jedną kanapkę, na coś z większą ilością białka niż węglowodanów? Staram się jeść zdrowo ale przy moim zaburzeniu jest ciężko i praktycznie nie widzę efektów. :( Raz na miesiąc chodzę do dietetyka w szpitalu ale szczerze, niezbyt mi ona pomaga, jedyne co to mówi, że jakim cudem mi nie spadło i ciągle mówi o tych jogurtach a ja na prawdę w tygodniu nie mam możliwość jeść ich w szkole, w weekend biorę na drugie śniadanie i podwieczorek jogurt z orkiszem i np. jabłkiem. Na co w tygodniu wymienić taką kanapkę? Porady na temat całodniowego jadłospisu też chętnie przyjmę bo czasami po prostu nie wiem co zjeść. Z góry dziękuję za pomoc.
Dzień dobry, aby schudnąć - niezależnie od chorób czy zaburzeń - konieczny jest deficyt kaloryczny. Samo w sobie jedzenie czy niejedzenie konkretnego produktu jak np. wspomniany jogurt nie jest gwarancją pożądanych efektów, o ile nie mamy zachowanego deficytu energii. To, co mogę podpowiedzieć, nie znając więcej szczegółów - przerwy 2h między posiłkami mogą być zbyt krótkie w przypadku insulinooporności, warto w tym przypadku zachować odstępy raczej 3-4h. Co do makroskładników - rzeczywiście zwiększenie ilości białka w diecie przy IO może okazać się korzystne. Zachęcam do skorzystania z indywidualnej konsultacji z dietetykiem klinicznym, który pomoże ustalić jadłospis możliwy do zrealizowania z prawidłowo dobranym deficytem kalorycznym. W razie chęci takiej współpracy zapraszam do mnie, prowadzę osoby z IO, przyjmuję również online;) Pozdrawiam serdecznie, dietetyk Aleksandra Proboszcz

Dzień dobry, bardzo dobrze że w Pani/Pana stylu życia jest dużo aktywności fizycznej. Może być natomiast zbyt dużo węglowodanów (makaron, ryż, pieczywo, sosy). Lepsze może być faktycznie zwiększenie ilości białka, niemniej jednak najważniejsze jest ułożenie indywidualnego harmonogramu odżywiania, ponieważ obok insulinooporności jest kwestia redukcji masy ciała. Ponieważ zajmuję się warsztatami kulinarnymi dla dzieci i młodzieży to zapewniam, że jest wiele dań/potraw/produktów, które mogą zastąpić standardowe kanapki i nadają się do konsumpcji w szkole. Zapraszam do kontaktu.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, w przypadku insulinooporności dobrze zwrócić uwagę na przerwy pomiędzy posiłkami, bo z jednej strony mówi Pani/Pan, że nie ma czasu na spożywanie posiłków w ciągu dnia, a jednocześnie zostało podkreślone, że nawet co 2h one występują. Prawdopodobnie nie zawarła/ł Pani/Pan wszystkich kwestii, co można by było rozwiązać podczas konsultacji. Przerwy są istotne do tego, żeby nie występowały skoki cukru/glukozy co jest charakterystyczne przy insulinooporności. Ważne jest również zwracanie uwagi na odpowiednie komponowanie posiłków, w tym na tłuszcz, białko i błonnik oraz złożone węglowodany. Nie chciałbym wprowadzać w błąd mając zbyt mało danych, które jednocześnie należy doprecyzować, dlatego zapraszam na konsultację. Pozdrawiam Gabriela Gutowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja online (pierwsza) - 149 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.