Dzień dobry, czuje, że odpływa że mnie radość życia, że osoby, które są najbliżej mnie muszą cierpie

2 odpowiedzi
Dzień dobry, czuje, że odpływa że mnie radość życia, że osoby, które są najbliżej mnie muszą cierpieć oglądając moja niezadowoloną minę,często niecierpliwą. Nie rozumiem co się dzieje, bo mam całą masę powodów do radości a niestety notorycznie szukam dziury w całym... Jestem tym zmęczony a nie wiem jak sobie z tym poradzić. Myślałem o jakieś terapii czy po prostu rozmowy ale nie bardzo wiem, do kogo się z takim problem zwrócić. Proszę o sugestie.
Dzień dobry,

zauważa Pan, że Pana nastawienie i samopoczucie zmieniają się na gorsze i nie jest to kilkudniowa chandra, a trwa już jakiś czas - "odpływa" radość życia, może nawet w sytuacjach, w których wcześniej odczuwał Pan miłe wrażenia emocjonalne.
Poza tym, zauważa Pan u siebie skłonność do szukania dziury w całym, a niezadowolona, często niecierpliwa mina - jest nawet przyczyną cierpienia bliskich. Swoje uczucia określa Pan jako niezadowolenie, zmęczenie. Wszystkie emocje pojawiają się z jakiegoś powodu.
Intuicja, by zgłosić się do psychologa jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Psycholog może towarzyszyć w znalezieniu przyczyn takiego pogarszającego się stanu, rozeznaniu się we własnych uczuciach, potrzebach i pragnieniach, dotarciu do tego, co próbują one zakomunikować i wesprzeć procesie odzyskiwania równowagi.
Cele współpracy z psychologiem są indywidualnie ustalane, na podstawie dokładnego poznania Pana sytuacji, oczekiwań, potrzeb, ale też metod jego pracy.
Zgłaszając się po wsparcie, wykonał Pan ważny krok w kierunku zmiany!
Pozdrawiam serdecznie
Daria Stokłosa

Czytając Pana opis w moim poczuciu warto byłoby cofnąć się do przeszłości do dzieciństwa i zobaczyć czy w najważniejszym okresie życia dziecka do 8 roku życia czy nie zostały zmodelowane programy, przekonania z jednego z rodziców np. jeden z rodziców był często narzekający, zmęczony, apatyczne nastawienie do życia i świata lub chciał żeby wszystko było po jego myśli, a jak nie było to narzekał i marudził to taki rodzaj mechanizmu ofiary. Odkrycie źródła i przyczyny z dzieciństwa tych przekonań i nastawień i przepracowanie tego oraz emocji z tym związanych bezsilność, apatia itp może wesprzeć Pana w funkcjonowaniu obecnie w Pana życiu. Polecam poczytać sobie o technice uwalniania emocji dr. D.Hawkinsa Pozdrawiam