Dzień dobry Czy jeśli mam myśli ss i samookaleczenia to psychiatra na najbliższej wizycie co może zr

3 odpowiedzi
Dzień dobry Czy jeśli mam myśli ss i samookaleczenia to psychiatra na najbliższej wizycie co może zrobić?
Dzień dobry,

Jeśli na wizycie u psychiatry przyzna się Pan/Pani do myśli samobójczych (ss) i samookaleczania, psychiatra potraktuje to bardzo poważnie i podejmie odpowiednie kroki, aby zapewnić Panu/Pani bezpieczeństwo i wsparcie.

Psychatra przeprowadzi dokładny wywiad, aby ocenić nasilenie myśli samobójczych i samookaleczeń, a także inne objawy, takie jak nastrój, lęk czy zaburzenia snu.

Omówi z Panią plan bezpieczeństwa, który może obejmować strategię radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, listę osób do kontaktu w razie potrzeby oraz techniki samopomocowe.

Psychiatra może przepisać lub dostosować leki, które mogą pomóc w stabilizacji nastroju i redukcji objawów depresji, lęku czy myśli samobójczych oraz zaleci terapię, która pomoże w radzeniu sobie z trudnymi emocjami i myślami.

Jeśli podczas wizyty psychiatra oceni, że istnieje bezpośrednie zagrożenie dla Pani/Pana życia, może zalecić hospitalizację. Hospitalizacja może być dobrowolna lub w niektórych przypadkach przymusowa, aby zapewnić Pani/ Panu bezpieczeństwo i intensywną opiekę.

Możliwe jest rónież, że zasugeruje zaangażowanie rodziny lub bliskich w proces leczenia, aby zapewnić dodatkowe wsparcie i zrozumienie.

Proszę pamiętać, że najważniejsze jest to, aby być szczerym i otwartym wobec psychiatry, opisując swoje myśli i uczucia. Psychiatra jest po to, aby pomóc i znaleźć najlepsze możliwe rozwiązania dla Pani/Pana sytuacji. Jeśli czuje Pani/Pan, że potrzebuje natychmiastowej pomocy, proszę nie wahać się skontaktować z numerem alarmowym lub udać się do najbliższego szpitala.

Proszę się nie obawiać wizyty u psychiatry, wiele osób trafia do psychiatry z myślami samobójczymi i samookaleczeniami, specjalista na pewno przypisze odpowiednie leki i skieruje na właściwą terapię.
Dzień dobry,
Najważniejsze aby była Pani szczera na wizycie bo to chodzi o Pani zdrowie i funkcjonowania oraz życie. Psychiatra jest po to aby pomóc i warto być szczerym dla własnego dobra on nie zrobi krzywdy a zapisze lęki o pokieruje na odpowiednią terapie.