Dzień dobry, czy jest sens nakluwac póki dolne i górne ogólnie okolice oczu dermapen em o długości i
1
odpowiedzi
Dzień dobry, czy jest sens nakluwac póki dolne i górne ogólnie okolice oczu dermapen em o długości igieł 0.75 mm? To nawet nie 1mm, czy takie coś w ogóle daje? Czy lekarz na prośbę klientki może wprowadzić igły o długości np 1-1,5mm? A jeśli nie, to dlaczego, skoro im głębiej tym lepiej, chodzi mi o zniwelowanie Kurzych łapek raczej mało głębokich, próbowałam kiedyś kwasu hialuronowego, ale mam hashimoto i to się bardzo źle skończyło, z góry pięknie dziękuję, laura
Dzień dobry, skóra powiek dolnych i górnych jest najcieńszą w naszym ciele, dlatego długość igieł stosowanych w tej okolicy w trakcie zabiegu mikronakłuwania jest zdecydowanie mniejsza niż w innych okolicach twarzy. Oczywiście lekarz wykonujący zabieg ocenia grubość skóry w trakcie konsultacji i indywidualnie dobiera długość igieł. Głębokość nakłuwania zależy od wskazań do zabiegu, jest większa w przypadku redukcji zmarszczek niż poprawy np. kolorytu skóry. Ale głębokość nakłuwania zawsze dobierana jest indywidualnie przez osobę wykonującą zabieg. I wcale zasada im głębiej tym lepiej nie będzie się sprawdzać, ponieważ zbyt głębokie nakłucia nie przynoszą lepszych efektów a zwiększają ryzyko powikłań, szczególnie w okolicy oka. Istotą zabiegu są ukłucia stymulujące produkcję kolagenu przez fibroblasty, które znajdują się w obrębie skóry właściwej. Dlatego głębokość nakłuć ustalana jest indywidualnie, gdyż każdy z pacjentów może mieć różną grubość skóry. Lekarz nie stosuje głębokości nakłuwania na życzenie Pacjenta, a polega na własnym doświadczeniu.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.