Dzień dobry, czy kobiety nie mogą skakać? Trafiam w internecie na opinie, że to prowadzi do nietrzym

3 odpowiedzi
Dzień dobry, czy kobiety nie mogą skakać? Trafiam w internecie na opinie, że to prowadzi do nietrzymania moczu, są też opinie, że można, ale trzeba prawidłowo oddychać. Jak się prawidłowo oddycha przy podskoku? Mam nadzieję, że to mit, bo nie chcę rezygnować że stylu tańca, który ćwiczę
Dzień dobry,
sam fakt bycia kobietą nie jest przeciwskazaniem do jakiejkolwiek aktywności fizycznej, w tym do podskoków. Istotne jest to, czy podczas skakania lub innych czynności takich jak kaszel, kichanie, dźwiganie nie pojawia się nietrzymanie moczu.
Czasem pacjentki dostają zalecenia aby unikać skakania ale jest to zawsze poparte ich aktualnymi objawami i stanem zdrowia.
Gdy mięśnie dna miednicy pracują prawidłowo i nie mamy do czynienia z innymi problemami (np. obniżeniem pęcherza) to skakanie nie będzie powodowało dolegliwości.

Zachęcam jednak do odbycia profilaktycznej wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej w celu sprawdzenia czy Pani mięśnie dna miednicy pracują prawidłowo. Dzięki temu zmniejszy Pani szanse na wystąpienie tego problemu w przyszłości.

Jeżeli ma Pani jeszcze jakieś pytania to zachęcam do kontaktu.
Dobrego dnia.
Sugeruję wizytę: Fizjoterapia uroginekologiczna - 190 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Samo skakanie do nietrzymania moczu nie doprowadza. Zaś prawidłowo oddychać warto przy każdym rodzaju aktywności. Pozdrawiam!
Do powyższych odpowiedzi dodam jeszcze, że oprócz dbania o prawidłowe funkcjonowanie mięśni dna miednicy warto wykonywać ćwiczenia stabilizacyjne i wzmacniające tzw. Core stability, czyli centralną stabilizację tułowia/kręgosłupa. Oba regiony ciała współpracują ze sobą, przenosząc napięcia mięśniowo-powięziowe, zatem (nie)sprawne funkcjonowanie jednego będzie miało wpływ na drugi. Powodzenia !

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.