Dzień dobry, czy mają Państwo do polecenia naprawdę świetnego psychoterapeutę przyjmującego w Warsza

3 odpowiedzi
Dzień dobry, czy mają Państwo do polecenia naprawdę świetnego psychoterapeutę przyjmującego w Warszawie, który pomógłby w bardzo nasilonym połączeniu OCD (i zachowania i myśli) z anoreksją? Jedna choroba wpływa bardzo negatywnie na drugą i na odwrót, a ostatnio objawy są tak nasilone, że nie jestem w stanie w ogóle na codzień funkcjonować. Myślałem o terapii ERP, wiem, że by zadziałała, ale z drugiej strony ale moje myśli są tak natrętne, że chyba niedałbym rady nawet zacząć. Pozdrawiam
Dzień dobry,

Trudno mi wskazać konkretnego specjalistę, natomiast chętnie rozwieję Pani wątpliwości dotyczące terapii ERP. Jest to metoda, która odznacza się wysoką skutecznością w leczeniu OCD. Rozumiem, że może Pani odczuwać pewne obawy, jednak warto pamiętać, że proces ekspozycji rozpoczyna się od sytuacji, które pacjent jest w stanie zaakceptować. Terapeuta dokładnie omówi z Panią przebieg terapii, odpowie na wszystkie pytania i pomoże zrozumieć jej mechanizm.
Życzę wszystkiego dobrego :)

Może Pan skorzystać z psychoterapii w moim gabinecie z wielu powodów. Przede wszystkim oferuję indywidualne podejście, które uwzględnia unikalne doświadczenia i potrzeby każdego pacjenta. Rozumiem, jak skomplikowane i trudne mogą być objawy OCD oraz anoreksji, a moje doświadczenie w pracy z tymi zaburzeniami pozwala mi na stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której pacjent może otwarcie dzielić się swoimi myślami i uczuciami. W mojej praktyce stosuję różnorodne techniki terapeutyczne, takie jak terapia poznawczo-behawioralna, która jest skuteczna w leczeniu zarówno OCD, jak i anoreksji. Wspólnie możemy pracować nad zrozumieniem mechanizmów myślowych i emocjonalnych, które prowadzą do zachowań obsesyjnych oraz restrykcji żywieniowych. Będziemy eksplorować źródła lęków oraz przekonań, które mogą podtrzymywać te zaburzenia, co pomoże w ich skuteczniejszym zarządzaniu. Ponadto, zwracam dużą uwagę na aspekt emocjonalny i relacyjny w terapii. Zrozumienie, jak te zaburzenia wpływają na życie codzienne, relacje z innymi oraz poczucie własnej wartości, jest kluczowe w procesie zdrowienia. Wspieram pacjentów w rozwijaniu umiejętności radzenia sobie ze stresem, poprawie samoakceptacji oraz budowaniu zdrowszych nawyków żywieniowych. Wspólnie możemy także ustalić realistyczne cele terapeutyczne, które pozwolą na stopniowe osiąganie postępów i zwiększanie jakości życia. Ważne jest, aby pacjent czuł, że ma kontrolę nad swoim procesem zdrowienia, co jest niezbędne w pracy z zaburzeniami takimi jak OCD i anoreksja. Zapraszam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Jako specjalista mogę Ci pomóc w zrozumieniu i zarządzaniu nasilonymi objawami OCD i anoreksji. Terapia ekspozycji z powstrzymaniem reakcji (ERP) oraz podejście poznawczo-behawioralne (CBT) są skuteczne w leczeniu tych zaburzeń, a proces terapii można dostosować do Twoich potrzeb i możliwości. Zrozumiałe jest, że w obliczu silnych myśli natrętnych terapia może wydawać się trudna, ale będę wspierać Cię na każdym kroku, abyśmy stopniowo osiągali postępy. Razem możemy wypracować strategię, która pomoże Ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 220 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.