Dzień dobry czy mając 15 lat 44 kg i 1,61m wzrostu przytyje jedząc 1400 kcal dziennie. Staram sie cw

3 odpowiedzi
Dzień dobry czy mając 15 lat 44 kg i 1,61m wzrostu przytyje jedząc 1400 kcal dziennie. Staram sie cwiczyc 2-3 razy w tygodniu
Dzień dobry, na pewno nie przytyjesz, ale może być też problem ze schudnięciem. Jeśli chcesz dobrze dobrać swoje zapotrzebowanie kaloryczne, aby nie przytyć napisz do mnie.

Pozdrawiam, Kamila Tomala

Dzień dobry, jedząc 1400 kcal na pewno nie przytyjesz, jednak w Twoim wieku i przy takiej aktywności fizycznej jest to bardzo niska ilość kcal, w związku z czym dieta może być niedoborowa. W wieku 15 lat organizm potrzebuje odpowiedniej podaży energii, ponieważ intensywnie się rozwija. Pozdrawiam, Aleksandra Proboszcz
Przy Twoim wzroście i aktywności fizycznej 1400 kcal jest niewystarczające, zwłaszcza jeśli dążysz do zdrowego wzrostu i rozwoju. Pamiętaj, że w tym wieku Twoje ciało potrzebuje odpowiedniej ilości składników odżywczych, aby się rozwijać. Zamiast skupiać się tylko na kaloriach, zastanów się, jak możesz dostarczyć swojemu ciału wartościowe i odżywcze posiłki, które będą Cię wspierać w Twoich aktywnościach. Chciałbym Ci pomóc i zaproponować, abyś umówiła/ił się na wizytę, gdzie razem przeanalizujemy Twoją dietę, cele i podejście do zdrowego żywienia. Oczywiście najpierw skonsultuj to z rodzicem/opiekunem prawnym. Zapraszam! :)
Sugeruję wizytę: Konsultacja online (pierwsza) - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.