Dzień dobry, czy na wynik posiewu moczu (bad.bakteriologiczne) może mieć wpływ leczenie flukonazolem

1 odpowiedzi
Dzień dobry, czy na wynik posiewu moczu (bad.bakteriologiczne) może mieć wpływ leczenie flukonazolem ? Mam objawy ZUM, brałam furaginę, amoksycylinę i monural. Posiew zrobiłam chyba w za krótkim odstępie czasu po furaginie i wyszedł ujemny. Chce odczekać i posiew zrobić jeszcze raz. Monural brałam w niedziele. Byłam u ginekologa, bo najpierw miałam objawy infekcji intymnej a po dniu ZUM. W biocenozie pochwy wyszła grzybica, jednak to już było po leczeniu ww. antybiotykami. Dostałam leki przeciwgrzybicze, usłyszałam że możliwe że ZUM może być też grzybicze i to pomoże (jednak po antybiotykach poczułam znaczącą ulgę, objawy nie są już tak intensywne, ale jeszcze utrzymuje się parcie na mocz, szczególnie po nocy jest gorzej). Czy lepiej poczekać i wstrzymać się z lekami przeciwgrzybicznymi i zrobić posiew ?
lepiej poczekać i zrobić wszystko poprawnie. najpierw posiew moczu, dopiero po tym celowane antybiotyki