Dzień dobry, czy psycholog dla par mógłby pomóc w sytuacji w której moja narzeczona nie potrafi prze

3 odpowiedzi
Dzień dobry, czy psycholog dla par mógłby pomóc w sytuacji w której moja narzeczona nie potrafi przestać wypominać mi pewnej sytuacji sprzed kilku miesięcy? Pomoże jej się z tym pogodzić? Mimo, że oboje postanowiliśmy być razem i odbudować szczęsliwy związek to narzeczona nie potrafi się pogodzić z przeszłością i często do niej wraca co jest bardzo destrukcyjne dla mnie i demotywyjące. Chciałbym żebyśmy byli szczęsliwi.
Pogodzenie się jest możliwe dopiero po solidnym "przepracowaniu" problemu. Jeśli narzeczona wraca do przeszłości, to znaczy, że coś dla niej się nie domknęło. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem nie "przegadaliście" problemu tak, jak ona tego potrzebuje. Być może brakuje konkretnych ustaleń jak podchodzić do sytuacji, w których jest potencjał do robienia czegoś co drugiej stronie w związku nie pasuje. Psycholog dla par rozwiązuje podobne sytuacje próbując w poza-emocjonalnym dialogu ustalić potrzeby obydwojga partnerów, tak aby można było na solidnej podstawie budować to czego pragniecie. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Na przebieg terapii par ma wpływ wiele czynników - osobistych obojga partnerów, stan ich relacji, motywacja każdej z osób i wiele innych. Trudno zatem ocenić na ile w Państwa przypadku terapia doprowadzi do celu o którym Pan pisze. Odpowiadając jednak na postawione pytanie: tak, terapeuta par jest osobą, która może pomóc przejść przez taki kryzys związku. Zachęcam do konsultacji i życzę odbudowy Waszego szczęścia :-)
Dzień dobry. Terapia par jest pomocna w sytuacji, gdy relacja między partnerami wymaga wsparcia. Może pomóc także w przypadku opisywanych przez Pana trudności. Jednakże warunkiem uczestniczenia w terapii par jest zgoda i gotowość obojga partnerów. Jeśli Pana narzeczona wyraża wolę udziału we wspólnej terapii, warto spróbować. Jeśli jednak nie odczuwa takiej gotowości, zachęcam, by Pan sam podjął z terapeutą pracę indywidualną - zmiana w zakresie Pana myślenia o sytuacji oraz Pana zachowania może w pewnym stopniu pomóc. Pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.