Dzień dobry. Czy psychoterapia pomoże rozwiązać problem z trądzikiem? Jestem już pod opieką kosmet

5 odpowiedzi
Dzień dobry.
Czy psychoterapia pomoże rozwiązać problem z trądzikiem? Jestem już pod opieką kosmetologa. Są wzloty i upadki dlatego czuje, że moja psychika wariuje i te wszystkie pogorszenia skóry mogą byś spowodowane stresem ?
Dzień dobry. Aby odpowiedzieć na to pytanie warto zastanowić się nad potencjalnymi przyczynami trądziku. Praca z psychologiem czy psychoterapeutą może pomóc w niektórych przypadkach. Na przykład, jeśli trądzik występuje jako reakcja na silne emocje i stres, lub gdy w wyniku reakcji stresowej chwytamy po coś słodkiego czy wysoko przetworzonego by poczuć się lepiej. W takim wypadku praca z psychologiem jak najbardziej może pomóc m.in. nauczyć się radzenia sobie w trudnych sytuacjach w zdrowszy sposób, co w połączeniu z odpowiednim leczeniem dermatologicznym może przynieść lepszy efekt niż samo to leczenie. Generalnie: szczególnie długotrwały, przewlekły negatywny stres (dystres) wpływa niekorzystnie na nasz organizm, w tym na skórę. Ważne by pamiętać, że praca z psychologiem czy psychoterapeutą może być wartościowym uzupełnieniem opieki dermatologicznej. Dodatkowo, praca z psychologiem może pomóc w budowaniu akceptacji i pozytywnego stosunku do siebie, co jest również bardzo ważne niezależnie od obecności trądziku.

Dzień dobry, Psychoterapia może okazać się bardzo pomocna w przypadku problemów z trądzikiem, szczególnie jeśli zauważa Pani, że stan skóry pogarsza się pod wpływem stresu. Stres jest znanym czynnikiem, który może wpływać na różne aspekty zdrowia, w tym na kondycję skóry. W ramach psychoterapii możliwe jest opracowanie skutecznych strategii radzenia sobie ze stresem oraz innych emocjonalnych trudności, co może przyczynić się do poprawy ogólnego samopoczucia i pośrednio także stanu skóry. Pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, przede wszystkim zachęcam do udania się do dermatologa i wykonanie odpowiednich badań (choćby tarczycy).
Oczywiście stres również może przyczyniać się do problemów skórnych, zwłaszcza jeśli zauważa Pan pogorszenie się stanu skóry w momentach zwiększonego stresu.
W ramach terapii mógłby Pan popracować nad strategiami radzenia sobie za stresem, przyjrzenia się jego przyczynom co może przynieść skutki w postaci poprawy stanu skóry.
Życzę wszystkiego dobrego :)

Dzięki psychoterapii można opracować skuteczne strategie radzenia sobie ze stresem oraz innymi trudnościami emocjonalnymi, co może korzystnie wpłynąć na ogólne samopoczucie, a pośrednio również na poprawę stanu skóry.
Serdecznie pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Może warto aby Pan zaczął od wizyty dermatologa. Trądzik może wpływać w bardzo dużym stopniu na nasze samopoczucie i samoakceptację a to może powodować silny stres. Jeżeli faktycznie dermatolog nie będzie w stanie pomóc wtedy można pomyśleć a psychologu czy psychoterapeucie. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.
Dzień dobry,
Trądzik to problem, który może wpływać zarówno na nasze samopoczucie, jak i na zdrowie psychiczne. Stres jest często czynnikiem, który może zaostrzać objawy skórne, ale także trądzik sam w sobie może powodować stres i obniżenie samooceny. Dlatego psychoterapia może być pomocna w takim przypadku.
W ramach psychoterapii można nauczyć się skutecznych technik radzenia sobie ze stresem, co może mieć pozytywny wpływ na kondycję skóry. Praca nad emocjami, budowaniem akceptacji siebie i lepszym radzeniem sobie z trudnymi sytuacjami może także poprawić ogólne samopoczucie i złagodzić negatywne skutki stresu.
Oczywiście, kontynuowanie współpracy z dermatologiem i kosmetologiem jest równie ważne, ponieważ trądzik ma także podłoże fizjologiczne. Połączenie profesjonalnej opieki medycznej z pracą nad emocjami i redukcją stresu może przynieść kompleksowe i bardziej trwałe efekty.

Życzę powodzenia i zdrowia!