Dzien dobry, czy to prawda, ze wapn najlepiej się wchłania w dawkach od 500mg? oczywiscie 500mg czys

2 odpowiedzi
Dzien dobry, czy to prawda, ze wapn najlepiej się wchłania w dawkach od 500mg? oczywiscie 500mg czystych jonów wapniowych, a nie np 500mg cytrynianu wapnia. Do tej pory brałem 2x 230mg, czyli te 230mg to jest za mało by się wchłonął? Takie coś wyczytałem w internecie, ze ma byc minimum 500 i co jest ciekawe, ze producent mojego suplementu też zaznaczył dawkę ok 500mg, czy to prawda?:)
Dzień dobry, limit dzienny wapnia to nawet 2500 mg dla osób dorosłych w wieku 19-50 lat. Suplementacja powinna być zatem uwarunkowana rodzajem codziennej diety oraz poziomem niedoboru tego pierwiastka w wyniku badań laboratoryjnych. Nie należy przyjmować dużych dawek wapnia jednorazowo (problem z wchłanianiem), czyli jeśli jest konieczność suplementowania 1000mg dziennie (co jest często zalecaną dawką w przypadku diety ubogiej w ten pierwiastek), najlepiej jest ją rozdzielić na dwie dawki po 500 mg każda. Stąd też takie zalecenia na opakowaniu Pana preparatu. Pytanie jest, jaki poziom suplementacji wapnia będzie dla Pana wskazany? W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu.

Suplementacja wapnia powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb, a dawki mniejsze niż 500 mg są jak najbardziej odpowiednie i mogą być nawet bardziej efektywne w wchłanianiu, gdy są przyjmowane w podzielonych dawkach. Jednak Nie jest prawdą, że wapń najlepiej wchłania się tylko w dawkach powyżej 500 mg. Rekomendacje dotyczące suplementacji wapnia są bardziej złożone i zależą od kilku czynników. Aby maksymalizować wchłanianie, zaleca się rozłożenie całkowitej dziennej dawki wapnia na mniejsze dawki przyjmowane kilka razy dziennie. Dawkowanie 2x 230 mg jest właściwym podejściem, ponieważ podział na mniejsze dawki może sprzyjać lepszemu wchłanianiu.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 99 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.