dzień dobry czy uszkodzenia pasta barku i uszkodzenia obrąbka barku przednie dolnego obrąbka beharda

2 odpowiedzi
dzień dobry czy uszkodzenia pasta barku i uszkodzenia obrąbka barku przednie dolnego obrąbka beharda może nadal boleć po skończonej rehabilitacji barku ponieważ miałem dwa razy rehabilitacji na bark prawy i nadal mnie boli mnie a w końcówce wypisu odnośnie mojej rehabilitacji co mnie ćwiczył mnie rehabilitacji końcówka wypisu napisali tak że ból i i ograniczenia ruchomości barku nadal jest w dzień i nocy też i nie mogę ruszą i kręci prawym barkiem też i mnie boli nadal mnie przy wykonywaniu ruchu też mnie i rotacji barku też mnie też i ból i ograniczenia ruchomości barku też mam w zgięcie barku i odwodzenia barku też mam i ograniczenia ruchomości rotacji barku też mam jeżeli leczenie zachowawcze nie pomaga i rehabilitacji też i nadal mam ból i ograniczenia ruchomości barku też czy mnie czeka mnie artoskopi mnie czy jak wieku 33 lat i do tego mam uraz świeży barku
Jeśli fizjoterapia była dobrze prowadzona i była odpowiedni długo wykonywana to można zastanowić się nad zabiegiem operacyjnym. Jednak tutaj trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak wiek, rodzaj urazu, moment urazu, wykonywana pracę i wiele więcej. Warto skonsultować z ortopedą i ewentualnie innym fizjoterapeutą. Pozdrawiam.

Bardzo ciezko jest sie ustosunkowac do tego pytania.
Tak na prawde to zalezy od wielu czynnikow: jak dlugo byla przeprowadzona rehabilitacja, co bylo na niej wykonywane (jakiego rodzaju zabiegi), czy nastapila jakakolwiek poprawa wzgledem stanu pierwotnego, oraz czy rehabilitacja ulegla zakonczeniu czy jest to tzw okres przejsciowy przed podjeciem kolejnej sesji terapeutycznej.
Jesli pojawiaja sie watpliwosci co do aktualnego procesu rehabilitacji sugerowalbym konsultacje u innego fizjoterapeuty, ktory byc moze spojrzy na aktualny problem swiezym okiem i bedzie mial cos do zaoferowania, a przedewszystkim przeprowadzi diagnostyke funkcjonalna ktora pokaze czarno na bialym czy sa jeszcze jakies rzeczy do zrobienia. Jesli w wyniku tego typu konsultacji uzyskamy odpowiedz twierdzaca sugerowalbym kontynuacje rehabilitacji, jesli nie zostaje forma leczenia operacyjnego i konsultacja z ortopeda.

Pozdrawiam i zycze zdrowia!