Dzień dobry, dwa miesiące temu pojawiły się u mnie sekundowe ukłucia w skroniach, tak jakby od zewną

1 odpowiedzi
Dzień dobry, dwa miesiące temu pojawiły się u mnie sekundowe ukłucia w skroniach, tak jakby od zewnątrz, towarzyszyły zarówno za dnia jak i w nocy. Kilka dni później doszedł ucisk twarzy z lewej strony od skorni, przez policzek, do szczęki. Zauważyłem przeskakiwanie i trzeszczenie szczęki. Później ból przeszedł także na prawą stronę. Od tego czasu objawów tylko narastało. Ból i zmęczenie całej twarzy, kłucia całej głowy, uczucie wypełnionych uszu, trzaskanie żuchwy z obu stron, a gdy dłużej poruszam szczęką to przy uszach słyszę jakby miąższ, pianę? Dodatkowo ból i spięcie szyi oraz pleców, przeskakiwanie w gardle przy skręcaniu głową. Towarzyszą mi także zaburzenia widzenia, uczucie zmęczonych i piekących oczu i podwójne widzenie napisów na ekranie telefonu czy telewizora... Czuję się już jak wrak człowieka, wstaję bardziej zmęczony niż się kładę, nie mam do niczego motywacji. Wykonana morfologia (wszystko w normie, także ob), rezonans magnetyczny głowy (ok), RTG kręgosłupa szyjnego (ok), RTG stawu skroniowo żuchwowego (ok). I to mnie najbardziej zastanawia bo ciągle mam ten staw zmęczony i obolały a RTG nic nie wskazało. Wyznaczyłem prywatnie wizytę do stmoatloga, jednak czy jest sens jeśli w RTG nic nie wyszło. Kilka dni przed pierwszymi objawami byłem u dentysty na plombowaniu dwóch zębów, a także rozpocząłem leczenie nadciśnienia lekiem tertens AM (nadciśnienie juz od kilku lat w granicach 140-150/70-80). Z początku myślałem że to od leku jednak po tygodniu od odstawienia żadnych efektów. Czy tak obszerne bóle może powodować ten staw?
RTG stawu nie musi wykazać nieprawidłowości, a mimo to coś może być nie tak. Staw skroniowo-żuchwowy może powodować wiele problemów i dolegliwości bólowych. Proszę udać się do dentysty zajmującego się leczeniem zaburzeń w stawach.
Sugeruję wizytę: Konsultacja stomatologiczna - 20 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.