Dzień dobry dzisiaj popłakałam się u psychologa na zajęciach grupowych więc oprócz mnie byli tam też

4 odpowiedzi
Dzień dobry dzisiaj popłakałam się u psychologa na zajęciach grupowych więc oprócz mnie byli tam też inni moi rówieśnicy i źle się z tym czułam. Powodem płaczu było to że nie umiałam odpowiedzieć na pytanie pani psycholog a ona się na mnie zdenerwowała. Nie była to pierwsza sytuacja w której popłakałam się na grupie. Czy jest jakiś sposób żeby ten płacz wstrzymać i czy tego typu skrywanie w sobie emocji ale tylko raz na jakiś czas może źle na mnie wpłynąć?
Nie znam kontekstu całej sytuacji. Nie mniej jednak to naturalne, że czujesz się nieswojo po tym, jak popłakałaś się w obecności swoich rówieśników, zwłaszcza jeśli powodem było niezrozumienie czy trudność w odpowiedzi. Pamiętaj jednak, że wyrażanie emocji jest częścią bycia człowiekiem i nie ma w tym nic złego. Ważne jest, aby zrozumieć, że tłumienie emocji na dłuższą metę może być szkodliwe. Emocje są naturalną reakcją naszego ciała i umysłu na różne sytuacje, a ich tłumienie może prowadzić do większego stresu i napięcia.

Spróbuj porozmawiać ze swoim psychologiem o swoich uczuciach. Jeśli czujesz, że reakcje psychologa na Twoje emocje są nieodpowiednie, warto to z nim omówić, ponieważ zrozumienie i wsparcie w terapii są kluczowe. Może to być też okazja do nauki, jak radzić sobie z emocjami w bardziej konstruktywny sposób. Trzymam za ciebie kciuki w dalszym procesie.

Uczucia powstałe w sytuacji o której piszesz są dla Ciebie trudne. Czy porozmawiałaś o tym co czujesz z psychologiem prowadzącym zajęcia? Jeśli czujesz zagrożenie, wstyd lub inne trudne dla Ciebie emocje powstałe w reakcji na zachowanie psychologa prowadzącego zajęcia, porozmawiaj z nim o tym. W terapii podstawą jest zaufanie do osoby prowadzącej zajęcia. Pozdrawiam Cię i życzę rozwiązania trudności w terapii
Witam Cię. Zrozumiałe jest to, że poczułaś się bardzo źle, zwłaszcza jak napisałaś, że byli przy tej sytuacji twoi rówieśnicy. Może warto porozmawiać z osobą prowadzącą zajęcia, o tym jak się poczułaś, jak ta sytuacja na Ciebie wpłynęła. Może kompletnie nie zdaje sobie ta osoba sprawy z tego, jak się poczułaś. Płacz jest normalnym i zdrowym sposobem wyrażania emocji, który służy uwalnianiu skumulowanych emocji, zmniejszaniu stresu i poprawianiu samopoczucia.
Wyrażanie swoich uczuć poprawia umiejętności radzenia sobie z emocjami. Może również prowadzić do poprawy komunikacji z innymi. Natomiast tłumienie emocji bardzo niekorzystnie wpływa na organizm, może mieć negatywne konsekwencje zarówno dla zdrowia psychicznego jak i fizycznego. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.
Dzień dobry. Płacz podczas sesji terapeutycznych, choć nieprzyjemny, może być naturalną reakcją na stresujące sytuacje, zwłaszcza w grupie. Ważne jest, aby zrozumieć swoje emocje i nie wstydzić się ich wyrażania. Warto spróbować kilku technik, aby zredukować napięcie, takich jak głębokie oddychanie, chwile ciszy przed odpowiedzią lub wcześniejsze przygotowanie się do sesji. Ukrywanie emocji może prowadzić do ich kumulacji, co może być szkodliwe w dłuższej perspektywie. Zamiast tego, zalecałbym otwartość na swoje uczucia oraz rozmowę z psychologiem o swoich obawach i odczuciach. Dzięki temu można pracować nad sposobami radzenia sobie z emocjami w bezpieczny sposób. Pozdrawiam ciepło