Dzień dobry, dzisiaj rozpoczęłam 34 tydzień ciąży (33+0) - chciałam odłożyć usunięcie kamienia nazęb

3 odpowiedzi
Dzień dobry, dzisiaj rozpoczęłam 34 tydzień ciąży (33+0) - chciałam odłożyć usunięcie kamienia nazębnego na po porodzie, ale mam go całkiem sporo. Czytam w internecie, że skaling ultradźwiękowy jest bezpieczny w ciąży, ale z drugiej strony pojawiają się zdania, że najlepiej w drugim, albo w pierwszej połowie trzeciego trymestru. Czyli teraz byłby ostatni dzwonek, że tak powiem.

Czy jest to zabieg bezpieczny?
Dzień dobry! Skaling ultradźwiękowy w ciąży jest ogólnie uważany za bezpieczny, ale istnieją pewne aspekty, które warto rozważyć:
Bezpieczeństwo skalingu: W większości przypadków skaling ultradźwiękowy jest bezpieczny w ciąży, ponieważ nie wpływa negatywnie na rozwój dziecka. Ważne jest, aby utrzymywać higienę jamy ustnej na odpowiednim poziomie, ponieważ problemy z dziąsłami i zębami mogą nasilać się w ciąży z powodu zmian hormonalnych.
Zalecany czas wykonania zabiegu: Drugi trymestr i początek trzeciego trymestru są najbezpieczniejszymi okresami do wykonywania zabiegów stomatologicznych.
Unikanie stresu: Ważne jest, aby zabieg nie wywołał u Pani stresu.
Podsumowując, jeśli kamienia nazębnego jest dużo, warto rozważyć wykonanie skalingu teraz, aby zapobiec problemom z dziąsłami, które mogą się nasilać.

Snaking jest zabiegiem bezpiecznym w ciąży. Co więcej, jeśli są duże ilości kamienia nazębnego towarzyszy mi stan zapalny dziąseł, który moze mieć negatywny wpływ na ciążę, zatem zabieg ten nie tylko może ale powinien zostać wykonany.
Skaling jest bezpieczny w ciąży. Niebezpieczny jest natomiast stan zapalny dziąseł i bakterie zgromadzone pod kamieniem. Proszę spokojnie udać się na czyszczenie, ważne aby było wykonane przez higienistkę pracującą w powiększeniu (lupy lub mikroskop). Zapewni to większa precyzję pracy.