Dzień dobry Gdy miałem 3 lata zmarł mój tata, od poczatku nie mogłem jakoś tego znieść, miałem kosz

3 odpowiedzi
Dzień dobry
Gdy miałem 3 lata zmarł mój tata, od poczatku nie mogłem jakoś tego znieść, miałem koszmary i przewidzenia, potem to odeszło na jakiś czas w wieku 14 lat zaczęły się pojawiać myśli, że to może moja wina. Teraz mam 17 lat i od około dwóch lat zaczęły pojawiać się u mnie poczucia winy za rzeczy na które wpływu nie mam i nie miałem, po prostu uważam, że wszystko co złe przytrafiło się bliskim mi osobą jest moją winą. W tamtym okresie przestałem wychodzić z domu, wychodzenie ograniczało się tylko wyjściamy do szkoły i sklepu. Zacząłem tez bardziej myśleć o sobie, kim jestem. Przez kilka miesięcy odrzucałem od siebie myśl, że moge byc biseksualny, ale od około roku sądzę, że jestem biseksualny i gdy myślę o mojej orientacji uważam, że jestem śmieciem, podobają mi się mężczyźni i kobiety, ale gdy pomyślę tylko, że zawiódłbym moją mamę gdybym powiedział jej kim jestem to nie chcę mi się żyć. Gdy miałem 9 lat usłyszałem od mamy słowa "Nie bądź nigdy pedałem" wtedy stwierdziłem, że to głupie, że wolę dziewczyny, ale jednak. W wieku 15 lat po raz kolejny usłyszałem te słowa, gdy w filmie pojawił się wątek homoseksualny, tym razem już wiedziałem kim jestem, ale nie chciałem dać po sobie nic poznać. Do tego wszystkiego doszły lęki szkolne, po skończeniu podstawówki poszedłem do technikum, od pierwszego dnia wiedziałem, że nie chcę tam iść poznawać nowych ludzi, nic. Przed i w trakcie szkoły towarzyszy mi duży stres, nie jestem w stanie powiedziec tak naprawdę przed czym nie jestem wysmiewany ani nic. Nie chcę mi się wychodzić z domu nigdzie najchętniej bym zasnął i się już nie obudził. Robiłem dużo testów na orientację czy depresję w każdym teście wychodziło, że jestem biseksualny oraz, że mam objawy ciężkiej depresji. Nie ufam za bardzo testom internetowym, ale co do orientacji jestem pewien. Mają Państwo pomysł co może być ze mną nie tak? Oprócz tego, że jestem innej orientacji. Nie chciałbym teraz wybierać się do psychologa bo z tego co wiem potrzebny jest do tego rodzic, a według mojej mamy nastolatkowie nie mają problemów. Dziękuje
Dzień dobry!
Wbrew temu co sądzi mama nastolatkowie mają problemy, a nie rozwiązane mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Orientacja biseksualna nie jest chorobą ani zaburzeniem. Jest to zdrowy wariant rozwoju seksualnego człowieka. To co stało się Pana tacie musiało być niezmiernie ciężkim przeżyciem, ale musi Pan zrozumieć, że to nie Pana wina. Zrozumienie tego, poczucie winy, lęki a także podejrzenie depresji wymagają pilnej konsultacji psychologicznej lub psychoterapeutycznej, a następnie podjęcia decyzji o dalszym leczeniu. Jeżeli nie może Pan skorzystać z pomocy psychologa na miejscu, proszę spróbować skorzystać z Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży -czynny całodobowo lub Telefonu Zaufania Młodych - czynny od poniedziałku do piątku od 12 - 20. Numery znajdzie Pan w wyszukiwarce Google jako jedne z pierwszych, nie mogę podać ich tutaj ponieważ regulamin portalu zabrania umieszczania numerów kontaktowych.
Pozdrawiam!

Dzień Dobry,
polecam skonsultować ten temat ze specjalistą podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, dziękuję, że podzieliłeś się swoją historią. To, co przeżywasz wymaga ogromnej odwagi, by o tym mówić. Wyrażasz wiele emocji i myśli, które są zupełnie naturalne, biorąc pod uwagę wszystkie trudności, z jakimi się borykasz. Pamiętaj, że nie jesteś sam w tym, co przeżywasz, i zasługujesz na zrozumienie oraz wsparcie. Zmiany i przepracowanie trudnych emocji to proces, który wymaga czasu, ale warto podjąć tę drogę.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.