Dzień dobry, ile muszę obciąć kcal, żeby tracić tygodniowo 1kg?? 500 kcal? Chciałbym na razie odchud

2 odpowiedzi
Dzień dobry, ile muszę obciąć kcal, żeby tracić tygodniowo 1kg?? 500 kcal? Chciałbym na razie odchudzić się samą dietą (z resztą im więcej się ruszam tym mam większy apetyt i więcej jem, więc na jedno wychodzi), jestem zbyt ciężki, nie chcę obciązać stawów, a wiem, że można schudnąć na samej diecie, wystarczy wprowadzić organizm w stan deficytu kalorycznego, na dzień dzisiejszy moje dzienne zapotrzebowanie to ok 2200kcal, czy jesli zejde do 1700 bedę chudł 1kg tygodniowo bez aktywnosci fizycznej? Jak schudnę 10-15kg to dopiero wtedy zaczne chodzić na bieżni, którą z reszta juz kupiłem. Pozdrawiam Krzysztof
Dzień dobry! Aby chudnąć 1kg tygodniowo, należałoby stosować deficyt kaloryczny -1000 kcal dziennie licząc od całkowitej przemiany materii. Osobiście nie polecam aż tak drastycznego obcinania kilokalorii, jestem zwolenniczką wolniejszego procesu za to bardziej trwałego :) Proszę pamiętać, że proces odchudzania przypomina bardziej sinusoidę niż prostą linię w dół. Nawyki, które wprowadzamy w okresie redukcji masy ciała powinny nam towarzyszyć całe życie. Proszę wprowadzić chociażby codzienne spacery, może to być przechadzka na tramwaj lub wybranie się na pieszo do sklepu spożywczego zlokalizowanego dalej niż nasz standardowy sklep. Pozdrawiam i zapraszam na konsultację w celu rozwiania wątpliwości.

Aby tracić 1 kg tygodniowo samą dietą, musisz być w deficycie kalorycznym około 500 kcal dziennie. Wyjaśnię to krok po kroku:

Twoje aktualne dzienne zapotrzebowanie kaloryczne wynosi około 2200 kcal. Jeśli zredukujesz to zapotrzebowanie do 1700 kcal dziennie, będziesz w deficycie 500 kcal na dzień. W ciągu 7 dni (tygodnia) będzie to deficyt 3500 kcal, co pozwoli Ci stracić 1 kg tygodniowo. [1]

Taki plan jest realistyczny i bezpieczny. Ważne, aby nie redukować kalorii zbyt drastycznie - około 500 kcal mniej na dzień to optymalna wartość, która pozwoli Ci schudnąć w zdrowy sposób, bez efektu jojo czy utraty masy mięśniowej. [2]

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, masz rację, że początkowe skupienie się na samej diecie jest dobrym pomysłem. Zwiększanie aktywności w trakcie odchudzania często prowadzi do gwałtownego wzrostu apetytu, co może niwelować efekt deficytu kalorycznego. [3] Dlatego sugeruję, żebyś skupił się najpierw na diecie, a dopiero po utracie 10-15 kg zacząć regularną aktywność, na przykład na bieżni, którą już zakupiłeś. [4]

Pamiętaj, że kluczem do długotrwałego i zdrowego odchudzania jest zrównoważona dieta, systematyczność oraz stopniowe wprowadzanie aktywności fizycznej. Nie forsuj się zbyt mocno na samym początku - lepiej iść małymi krokami, ale za to stale naprzód. W ten sposób masz największe szanse, aby schudnąć i utrzymać nową, niższą wagę w dłuższej perspektywie. [5]

Mam nadzieję, że ta szczegółowa odpowiedź była dla Ciebie pomocna. Życzę powodzenia w Twoich staraniach o zdrową sylwetkę! mozna tyle samo jeść co teraz ale zwiększyć ilość aktywności fizycznej, wtedy powstanie deficyt
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 99 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.