Dzień dobry! Jakie badania krwi i jak często należy wykonywać podczas leczenia zakrzepicy dystalnej

1 odpowiedzi
Dzień dobry! Jakie badania krwi i jak często należy wykonywać podczas leczenia zakrzepicy dystalnej kończyn dolnych? Czy możliwe jest, aby w obrazie klinicznym nie było obrzęku stopy i kostki, a objawy ograniczały się do swędzenia/pieczenia i przebarwień skóry w okolicy goleni i uda (czerwono-sina z białymi plamkami), kiedy chodzi się chwilę na koniec dnia bez pończoch uciskowych 2 stopnia? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
Dobra profilaktyka w postaci kompresji oraz przestrzeganie zaleceń po hospitalizacji nie obliguje do konieczności powtarzania określonych badań. W przypadku osób młodych u których zakrzepica wystąpiła bez uchwytnej przyczyny zawsze rozważamy diagnostykę zaburzeń krzepliwości wynikających ze zmian genetycznych. W kontekście oceny zmian skórnych dobrze byłoby je pokazać lekarzowi celem oceny ukrwienia kończyny lub innych możliwych przyczyn tego stanu.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.