Dzien dobry! Jakie badania należy wykonać przed pierwszą wizytą i czy są one konieczne?

3 odpowiedzi
Dzien dobry! Jakie badania należy wykonać przed pierwszą wizytą i czy są one konieczne?
Polecane podstawowe badania przed pierwszą wizytą u dietetyka:

Morfologia
Profil lipidowy (Cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy)
TSH
Homocysteina
Glukoza

Badania rozszerzone:

Ft3
Ft4
Anty – tpo
Anty – tg
Testosteron
Estradiol
Prolaktyna
Kortyzol

Dzień dobry, to zależy, jakie ma Pani objawy i jak wyglądały dotychczasowe wyniki badań. W wyborze badań pomaga na pewno wywiad dietetyczny. U kobiet przydatny jest na początek następujący zestaw: mortologia z rozmazem, TSH, ft3, ft4 :) Z tym można już zacząć zmiany dietetyczne, a jeśli będą konieczne inne badania można je wykonać później.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, jeśli chodzi o kontrolną diagnostykę to dobrze wykonać podstawową morfologię z rozmazem, glukozę na czczo i insulinę na czczo, TSH, fT3,fT4, Profil lipidowy (cholesterol całkowity, LDL, HDL i trójglicerydy), ferrytyna, jeśli był wcześniej problem z żelazem/anemią. To na początek, ale w zależności od Pani samopoczucia i wcześniejszych objawów oraz wyników badań będzie to wyglądać inaczej. Jak już będzie miała Pani gotowe wyniki to zapraszam na konsultację :)
Sugeruję wizytę: Konsultacja online (pierwsza) - 149 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.