Dzień dobry Jakie badania trzeba mieć na pierwszej wizycie?

9 odpowiedzi
Dzień dobry Jakie badania trzeba mieć na pierwszej wizycie?
morfologie tsh anty tpo anty tg ferrytyne zelazo lipidogram wit d pozdrawiam ;-)

Witam na pierwszą wizytę nie są konieczne badania, natomiast jeżeli jest możliwość ich wykonania polecam zrobić morfologię , Ob , poziom cholesterolu, badanie ogólne moczu, badania tarczycy (TSH FT3 FT4 ANTY- TPO)
Nic extra poza tymi, które zleca lekarz pierwszego kontaktu na co dzień. Dietetyk bazuje na informacjach od pacjenta, ale przydają się bieżące wyniki, które zlecił lekarz oraz wypisy ze szpitala. Pozdrawiam
Dzień dobry,

Na pierwszą wizytę zapraszam z podstawowymi badaniami krwi i moczu. Do tej listy zalicza się m.in.: morfologia krwi z rozmazem, lipidogram, glukoza na czczo, markery stanu zapalnego (OB, CRP), badania hormonów (TSH, FT3, FT4, insulina na czczo), żelazo, sód, potas, magnez, wapń, fosfor, etc.

Z wyrazami szacunku,

Mateusz Durbas
Witam serdecznie,
Wskazane są aktualne wyniki badań: morfologia, mocz, glukoza, profil lipidowy i hormony tarczycy. Jeśli jest podejrzenie jakiś niedoborów to warto też zrobić poziom danego składnika we krwi. Resztę badań domawiamy po wypełnieniu wywiadu żywieniowo-zdrowotnego, jeśli występują konkretne schorzenia.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Proponuje aby wstepnie zrobic morfologie oraz zbadac poziom glukozy i cholesterolu.
Dzień dobry,
Na początek najlepiej wykonać: Morfologia z rozmazem, CRP, Insulina, Glukoza, TSH, FT3, FT4, Kortyzol, Lipidogram, ALT, AST, Mocz, Witamina D3, Elektrolity :)

Badania, które warto wykonać przed wizytą u dietetyka:
- glukoza i insulina na czczo lub trzypunktowa krzywa glukozowo-insulinowa
- pełny lipidogram (cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy)
- badania wątrobowe: bilirubina, ALAT, ASPAT, GGTP
- pełna morfologia
- poziom witaminy D3
- badanie ogólne moczu
- poziom kwasu moczowego w surowicy
- TSH, fT3, fT4, anty-TPO (jeśli pacjent jest pod kontrolą endokrynologa, nie ma potrzeby wykonywania świeżych badań tarczycy na wizytę)

Badania te pomagają w ułożeniu diety adekwatnej do stanu zdrowia oraz pomagającej w obniżeniu niekorzystnych parametrów w celu zapobiegania chorobom cywilizacyjnym.
Dzień dobry, wskazane jest zabranie aktualnych wyników badań morfologicznych: CRP, Insulina, Glukoza, hormony tarczycy (TSH, FT3, FT4), kortyzol, lipidogram (HDL, LDL, cholesterol całkowity, trójglicerydy), ferrytyna i żelazo, próby wątrobowe (ALT, AST, GGPT), elektrolity (wapń, sód, potas, magnez) oraz witaminę D3. Pozdrawiam Serdecznie.