Dzień dobry, jestem chlopcem 14lat. Wydaje mi się że mam zbyt duże "cycki". Boje się na plaży zdjąć

2 odpowiedzi
Dzień dobry, jestem chlopcem 14lat. Wydaje mi się że mam zbyt duże "cycki". Boje się na plaży zdjąć koszulke, a w szatni szkolnej gdy porównam moje cycki do cyckow moich kolegów to moje sa wieksze. Ponadto nie jestem tez najchudszy i mam trochę tluszczu na brzuchu oraz widoczne boczki. Nie wiem dlaczego tak jest i jak sie tego pozbyc bardzo proszę o pomoc.
Dzień dobry! W związku z tym, że masz 14 lat, musisz pamiętać, że obecnie jesteś w okresie dojrzewania i budowa Twojego ciała się zmienia. Powiększenie gruczołu piersiowego u chłopców w wieku dojrzewania, zwykle jest stanem przejściowym i zanika samoistnie. Warto również, abyś miał świadomość, że każdy z nas jest inny i nasze ciała wyglądają inaczej, dlatego nie warto porównywać się do innych osób. Rozumiem, że obecna sytuacja jest dla Ciebie trudna. Jeśli czujesz się niekomfortowo z tym, jak wyglądasz oraz martwisz się o swoje zdrowie, myślę, że dobrym pomysłem będzie, jeśli zdecydujesz się porozmawiać z zaufaną osobą dorosłą. Być może pomocna będzie również wizyta u lekarza.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego, Natalia Zadworna

Dzień dobry! Poprzednia odpowiedź na pewno rozwiała wiele Twoich wątpliwości. Dodatkowo, na pewno konsultacja z dietetykiem w kwestii masy ciała i nadwymiarowej tkanki tłuszczowej, świadomość co możesz zrobić za pomocą diety i treningów, pomoże Ci zrozumieć że wiele aspektów Twojej sylwetki, które Cię martwią zależą od Ciebie. Poszukaj wsparcia u dietetyka, serdecznie zapraszam.