Dzień dobry, Jestem kobietą i mam 19 lat. Mam dziwne objawy o których nie mogę znaleść nic w intern

2 odpowiedzi
Jestem kobietą i mam 19 lat. Mam dziwne objawy o których nie mogę znaleść nic w internecie ani lekarze nie potrafią powiedzieć z czego to może być, jedynie sugerują, że to stres, nerwica lub niedobory witamin. Czuję osłabienie nóg i lewej ręki, uczucie drętwienia (tylko w lewej nodze), drżenie gdy podnoszę nogi do góry stoją. Raz w nocy obudziłam się i lewa noga była bardzo zdrętwiała że nie czułam jej prawie. Przez cały dzień towarzyszy mi to uczycie w lewej nodze takie nie do opisania, nieprzyjemne uczucie dyskomfortu, jakby noga miała mi zaraz zdrętwieć, ciężko mi z tym zasnąć ponieważ nie wiem co mam z tą nogą zrobić żeby przestało, czasem mam też takie dziwne uczycie w głowie, nie jest to ból tylko bardziej dyskomfort. Coraz bardziej myślę, że to bardzo możliwa nerwica ponieważ mam myśli, że jak czegoś nie zrobię to coś stanie się mi lub moim bliskim. Zawsze jak jestem poza domem to boje się, że zaraz zemdleje albo coś się stanie. Czasem boje się zasypiać ponieważ myśle, że rano mogę się nie obudzić. Bardzo się wszystkim przejmuje, mam wrażenie że przerasta mnie życie i sobie nie radze. Wszystko to zaczęło się na początku czerwca tego roku. Na nic nigdy nie chorowałam, jedynie na co się leczę to na niedoczynność tarczycy od 2018, przeczytałam w internecie, że to może przez tarczyce występują u mnie takie stany lęku i strachu. Czuje się tym przygnębiona bo nie wiem gdzie się udać i jak sobie pomóc, bardzo mnie to męczy. Miałam nawet pare razy myśli, żeby udać się do psychologa ale boje się, że to nic nie da.
Dzien dobry.
Na stres czy zmartwienia kazdy organizm reaguje inaczej, czyli moze zdarzyc sie ze lekarze moga miec trudnosci ze znalezieniem przyczyn tego stanu.
Jesli jest to symptom narastajacy dretwienia najlepiej byloby skontaktowac sie z neurologiem i zrobic dodatkowe badania, ktore wyklucza przyczyny byc moze ucisku w ukladzie systemu nerwowego.
Do tego momentu, zdajac sobie sprawe ze jest to trudne, niech pani postara sie przeznaczyc chwile czasu na jakiekolwiek zajecia relaksacyjne, a w miedzyczasie porozmawia ze specjalista ( psycholog, psychoterapeuta ) na temat stanow lekowych i strachu. Internet jest mniej odpowiednim zrodlem do uzyskania informacji na te tematy, kazdy ma wlasne przezycia, sytuacje rodzinne itp. a w internecie sa tylko wiadomosci ogolne a nie specjalistyczne dla pojedynczego sposobu przezywania wydazen na ktore napotyka sie w zyciu codziennym.
Szybkiego powrotu do komfortu w zyciu.


Sugeruję wizytę: Poradnictwo psychologiczne online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, ostatnią rzeczą jaką powinna Pani robić to wyszukiwać w internecie objawów choroby. Nie jest to miarodajne, zachęcam do wykonania podstawowych badań, gdyby nie odbiegały od normy a wspomniany stan nie zmienił się. Zachęcam do skorzystania z konsultacji psychologicznej. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.