Dzień dobry, jestem kobietą i mam 23 lata, choruję na Hashimoto, od 2018 roku leczę się na niedoczyn

1 odpowiedzi
Dzień dobry, jestem kobietą i mam 23 lata, choruję na Hashimoto, od 2018 roku leczę się na niedoczynność tarczycy. Brałam lek Letrox 50.
We wrześniu 2021 zbadałam krew. Wyniki: TSH: 0,060 (norm. 0,27-4,20); FT4: 1.74 (norm. 0,93-1,70); FT3: 4,10 (norm. 2,30-4,20).
Na własną rękę zmieniłam dawkę leku na Letrox 25, wyniki po miesiącu: TSH: 0,191; FT4: 1,42; FT3: 2,93.
Lekarz endokrynolog kazał odstawić lek i za jakiś czas sprawdzić wartości. Po 3,5 miesiąca od odstawienia leku Letrox wyniki prezentują się następująco: TSH: 6,77; FT4: 1,11; FT3: 3,03.
Z czego mogą wynikać takie wahania? Jakie badania wykonać?
Z góry dziękuję za pomoc.
Aktualny wynik wynika z niczego innego jak choroba - niedoczynność tarczycy, która wymaga u Pani jednak substytucji hormonalnej. Należy powrócić do leczenia, z użyciem adekwatnej dawki hormonu (zapewne bliżej tej niższej, niż wyższej).
W razie tej lub innych wątpliwości, zapraszam na konsultację.