Dzień dobry. Jestem kobietą. Mam 22 lata.Mam 158 cm wzrostu i ważę 60 kg . Jednak zdarza się tak że

3 odpowiedzi
Dzień dobry. Jestem kobietą. Mam 22 lata.Mam 158 cm wzrostu i ważę 60 kg . Jednak zdarza się tak że waga wskazuje na 65 kg ale już po 2-4 daniach waga jest znowu na poziomie 60 . Czy możliwe jest to żeby waga wzrastała przez to że zaczęłam pić wodę a wcześniej tego nie robiłam? Po za tym że waga rośnie nie widzę żadnych innych różnic w swoim wyglądzie.
Witam,
masa ciała jest zależna od wielu czynników i zmienia się w ciągu dnia. Do tych czynników należy między innymi spożycie żywności i tempo jej trawienia, poziom nawodnienia, rytm wypróżnień, pocenie się, aktywność fizyczna, stres, sen i wiele innych. U kobiet masa ciała różni się także w zależności od dnia cyklu miesięcznego. Aby uzyskać wiarygodny wynik należy ważyć się w podobnym terminie w ciągu cyklu, rano, na czczo, po skorzystaniu z toalety, bez ubrania lub zawsze w tym samym lekkim ubraniu. Obserwujemy też pomiary obwodów ciała: talii, klatki piersiowej, bioder.
Zmiany masy ciała w ciągu dnia są zazwyczaj krótkotrwałe i nie mają znaczącego wpływu na długoterminową masę ciała.
Pozdrawiam serdecznie!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,

oprócz tego, że na wahania masy ciała mają wpływ wspomniane już czynniki, domowe wagi nie są zbyt dokładne. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na ustawienie wagi - np. jeśli leży na nierównej powierzchni czy jedna nóżka dotyka fugi łazienkowej, wynik może być niepoprawny.
Dzień dobry, proszę pamiętać, że masa ciała może się różnić zależnie od wielu czynników. Zależy ona m.in od: spożywanych produktów, ilości wypitej wody w ciągu dnia, czasu ważenia (wieczorem po całym dniu ważymy więcej) oraz czasu cyklu miesiączkowego.
Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.