Dzień dobry , Jestem kobieta , mam 31 lat. Mam ogromne problemy z koncentracja , zaniki pamięci ,

3 odpowiedzi
Dzień dobry ,
Jestem kobieta , mam 31 lat.
Mam ogromne problemy z koncentracja , zaniki pamięci , ktoś coś do mnie mówi a ja - „ulatuje myślami”. Często próbuje skupić umysł na maxa by kogoś do końca wysłuchać i mój umysł nie przyswaja, nie przyjmuje tego co moj rozmówca do mnie mówi. Początek zdania wyłapuje nastepnie jakby nie słyszę końcówki chodz słuch mam doskonały . Dużo osób z mojego otoczenia mówi ,ze „nie słuchasz mnie - ulecialas gdzies myślami „ tepo patrzę w przestrzeń i widać ze nie słucham jakbym była w innym świecie. Próbuje czytać artykul w gazecie lub książkę- po minucie nie wiem co czytam.
Udałam się do nowej pracy w której 2-tyg szkolenie miało zakończyć się egzaminem pisemnym . Naprawdę robiłam notatki ,czytałam ( czułam ze nie wiem co czytam i tepo patrzyłam w kartke ) - nie zdałam.
Na poprawce ustnej egzaminator do mnie mowil- nie słyszałam co mówił , nie docierało do mnie co mówi .
Do jakiego specjalisty powinnam się udać ? Te problemy z koncentracja i pamięcią utrudniają mi życie, proszę serdecznie o radę
Dzień dobry,
Problemy, które Pani opisuje dobrze byłoby skonsultować najpierw z neurologiem, żeby wykluczyć ewentualne organiczne podłoże. Kolejny krok to konsultacja z psychologiem klinicznym. Objaw taki jak "niesłyszenie", trudności z koncentracją może być też skutkiem traumy, długotrwałego stresu, co nie będzie widoczne w badania, ale po wnikliwej analizie specjalisty z zakresu psychoterapii.
Istotne jest ustalenie przyczyny, czasu kiedy powstał objaw i jego funkcji w Pani życiu. Wiele fizycznych objawów ma swoje przyczyny w psychice. Nasz organizm reaguje na emocje poprzez skurcze mięśni, zwiększone ciśnienie krwi, rozszerzanie się lub kurczenie naczyń krwionośnych, a wymienione akcje wpływają na poziom naszego funkcjonowania w sferze poznawczej, emocjonalnej czy komfort życia poprzez napięcie lub ból. Jeśli wie Pani, że tak może być i w Pani przypadku to polecam skonsultować się ze specjalistą np. Psychoterapeutą humanistycznym, Gestalt, który w swojej pracy skupia się na objawach płynących z ciała.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Tutaj konieczna będzie dokładną diagnostyka. Warto najpierw udać się do neurologa. Jeżeli wyniki będą ok to następnym krokiem jest diagnoza psychiatryczna. Może to bowiem wynika zarówno z braku dostatecznej ilości snu, jak i traum czy zaburzeń neurorozwojowych np. ADHD. Jednak by jednoznacznie to stwierdzić należy przeprowadzić obszerny wywiad i wykonać odpowiednie testy. Ale warto! Bo skuteczna psychoedukacja czy psychoterapia znacząco poprawia komfort życia.
Myślę, że pomocna byłaby konsultacja z psychologiem, psychoedukacja oraz diagnostyka psychologiczna. Problemy z koncentracją występują w wielu zaburzeniach. Ważne, aby zlokalizować od kiedy one występują, w jakich sytuacjach się nasilają, etc. Diagnoza mogłaby pomóc w dalszym funkcjonowaniu oraz w ewentualnej farmakoterapii. Powodzenia :)

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.