Dzień dobry. Jestem kobietą w wieku 42 lat. Około 2 miesiące temu dostałam silnego przeszywającego b
3
odpowiedzi
Dzień dobry. Jestem kobietą w wieku 42 lat. Około 2 miesiące temu dostałam silnego przeszywającego bólu w okolicy boku prawej piesi bliżej pachy. Ból pojawił się trzykrotnie w ciągu dnia. Podczas bólu moje ciśnienie krwi wynosiło 190/130 puls 150. Lekarz rodzinny skierował mnie do szpitala. Wykluczono zawał serca i odmę płucną. Wykonano szereg badań krwi, ekg, prześwietlenie płuc i klatki piersiowej oraz kręgosłupa. Wszyskie badania bez zmian z wyjątkiem delikatnych zwyrodnień kręgosłupa piersiowego . Mam bardzo duże zmiany, ale w kręgosłupie szyjnym, potwierdzone wcześniej rezonansem. Te przeszywające bóle powtarzają się coraz częściej jednak nie są tak silne, jak podczas pierwszego ataku, zawsze w tym samym miejscu. Co może być powodem tych bóli? Jakie badania powinnam jeszcze wykonać? Usg? Monika
Zamiast kolejnych badań proszę udać się do fizjoterapeuty. Być może terapia manualna bolesnej okolicy i odcinka piersiowego zmniejszy dolegliwości. Pozdrawiam!
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Często podobne dolegliwości pojawiają się przy problemach barku. Jeżeli badania kardiologiczne wykluczyły wszelkie choroby serca to warto zbadać obręcz barkową, kręgosłup szyjny i piersiowy ale nie poprzez kolejną diagnostykę obrazową, a złożone badanie fizjoterapeutyczne (badanie ruchomości, testy funkcjonalne, testy kliniczne itd.) i jeśli w badaniu fizjoterapeutycznym wyjdą nieprawidłowości dopiero mając jakiś punkt zaczepienia można poszerzyć diagnostykę obrazową np. kompleksu barkowego. Pozdrawiam, Paweł Wysocki
Warto wykonać MR kręgosłupa piersiowego i z wynikiem udać się do fizjoterapeuty specjalizującego się w diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa (np. metoda McKenzie). Fizjoterapeuta zweryfikuje czy dolegliwości mogą pochodzić zaburzeń strukturalnych bądź funkcjonalnych struktur okołostawowych kręgosłupa i tkanek miękkich. Na podstawie badania będzie też w stanie lepiej pokierować co do ewentualnej pogłębionej diagnostyki. Pozdrawiam!
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.