Dzień dobry, Jestem mężczyzną, 24 lata i mam kontakty seksualne z innymi mężczyznami. Pod koniec ma

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
Jestem mężczyzną, 24 lata i mam kontakty seksualne z innymi mężczyznami. Pod koniec maja wyczułem w okolicach odbytu jakby małą krostkę. Moją pierwszą myślą było, że są to kłykciny kończyste wywołane HPV. Umówiłem się z tym do dermatologa, który nie umiał w 100% stwierdzić czy rzeczywiście jest to brodawka, jednakże przeprowadził zabieg usunięcia jej laserem. Jakiś tydzień czy półtora temu wyczułem podobną w dotyku krostkę tylko w środku odbytu. Umówiłem się z tym do proktologa, który początkowo przy badaniu powiedział, że nic nie wyczuwa ani nie widzi. Jak zacząłem nalegać to dopiero stwierdził, że faktycznie widzi tam głęboko za kanałem brodawkę, ale według niego nie wygląda to jak kłykciny kończyste ponieważ nie jest ta brodawka biała oraz jest w jednym małym punkcie, a nie zajmuje większe powierzchni odbytu. Wyjaśnił także, że w takiej sytuacji nie wskazane jest także usunięcie jej czy stosowanie czegokolwiek. Ta diagnoza nie bardzo mnie uspokoiła, ponieważ dowiedziałem się, że faktycznie coś mam w środku, niby nie kłykciny, ale tak naprawdę to nie jestem pewien i nie wiem czy mogę nieumyślnie zarać innych tym. Oczywiście wyszukiwanie w internecie brodawek odbytu, które nie są kłykcinami graniczy z cudem, bo wszystkie wyniki są o nich. Czy istnieje jakieś badanie, które potwierdziłoby obecność lub brak obecności zakażenia wirusem HPV i czy powinienem się stresować, że to jednak są kłykciny, którymi mogę zarażać innych?
Dzień dobry, opisany przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości. Korzystne jest wykonanie badań krwi, które zaleci lekarz, lub można je wykonać na własną rękę. Często dopiero badanie histopatologiczne lub dermatoskopia pozwolą jasno zdefiniować problem. Kolejny krokiem jest przemyślane dobranie leczenia, biorąc pod uwagę już zażywane leki i historię chorób. Proces terapii może być krótko lub długotrwały, a jego powodzenie zależy od wielu czynników. Proszę nie zapominać o roli pielęgnacji skóry i jej przydatków, wydaje się ona tylko dodatkiem, a bardzo często pozwala zminimalizować następstwa chorób dermatologicznych. Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.