Dzień dobry, jestem mężczyzną 50l, jestem niepełnosprawny (na wózku) i prawie nie wychodzę 'na słońc

2 odpowiedzi
Dzień dobry, jestem mężczyzną 50l, jestem niepełnosprawny (na wózku) i prawie nie wychodzę 'na słońce'. Biorę Prestarium na nadciśnienie (lekkie) i magnez. Nie mogę brać w żadnej dawce witaminy D. Próbowałem w 'oleistych' kapsułkach, w kroplach i w normalnych tabletkach - używałem markowe i sprawdzone produkty. Po 2 - 3 dniach brania witaminy D zaczyna mnie bardzo (!) boleć głowa - do tego robię wszystko po woli, bo świat lekko pływa. Nie brałem nigdy dużych dawek, zazwyczaj 2000 dziennie, ale głowa boli też po 1000 dziennie, chociaż po kilku dniach dłużej od rozpoczęcia brania. Problem zawsze znika po odstawieniu, ale na to potrzeba dosłownie kilka tygodni, więc nie mogę sobie swobodnie eksperymentować, że może z czymś tam wejdzie lepiej a z czymś innym gorzej.
W mojej sytuacji dobrze by było brać tę witaminę D, więc będę wdzięczny za pomoc.
W tym przypadku najlepszym sposobem byłoby jak największa podaż witaminy D z dietą. Czy problem ten był skonsultowany z lekarzem, ponieważ być może jest to problem natury medycznej. Wtedy na pewno znajdzie się odpowiednie dla Pana rozwiązanie.

Dzień dobry, warto sprawdzić gospodarkę wapniowo-fosforanową + witaminę D3. Dodatkowo, czy cierpi Pan na jakiekolwiek choroby dietozależne lub autoimmunologiczne? Czy zauważył Pan niespecyficzne objawy (zmęczenie, zimne poty nocy, zmiany w masie ciała, brak apetytu)? W razie potrzeby służę pomocą! Pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.