Dzień dobry, jestem młodym mężczyzną, mam 18 lat. Jestem wysoki, wysportowany, mam szczupłą i dobrze

4 odpowiedzi
Dzień dobry, jestem młodym mężczyzną, mam 18 lat. Jestem wysoki, wysportowany, mam szczupłą i dobrze umięśnioną sylwetkę, uważam się za osobę inteligentną, z poczuciem humoru, raczej nie mam problemów by znaleźć tematy do rozmów z kobietami, jestem też całkiem przystojny i dbam o swój wygląd
Spodobała mi się pewna dziewczyna. Jest bardzo atrakcyjna, wysoka, ma długie nogi, kobiece kształty i nienaganną figurę, piękne oczy, usta i uśmiech, długie blond włosy. Bardzo dba o siebie (zadbane włosy, makijaż, zrobione długie paznokcie) - działa na mnie bardzo pobudzająco, jest dla mnie bardzo atrakcyjna seksualnie.
Chciałbym do niej zagadać, poderwać ją lub napisać do niej. Tylko mam pewien problem w głowie. Chodzi o to, że mam dosyć silną wadę wymowy ,,r" ( jest to dość dobrze słyszalne, bo wymawiam tę głoskę jak ,,j" albo ,,y") trochę się tego wstydzę, bo przez swoją wadę wymowy mówię jak małe dziecko. Zawsze z tego powodu nie miałem śmiałości, by podrywać jakieś atrakcyjne dziewczyny.
Trochę obawiam się jak ta dziewczyna zareaguje na moją wadę wymowy, czy będzie jej to przeszkadzać, czy taka atrakcyjna kobieta nie wyśmieje mnie z powodu wady wymowy ,,r".(Wcześniej żadna dziewczyna nie powiedziała wprost, że jej to przeszkadza)
Dowiedziałem się od koleżanek, że podobno spodobałem się tej dziewczynie. Mam nadzieję, że to się nie zmieni, gdy usłyszy moje R.
Co zrobić, żeby się przełamać, nie myśleć tak o swojej wadzie wymowy? Czy dla pięknej kobiety wada wymowy R u atrakcyjnego mężczyzny to problem, a może pociągająca cecha? Interesują mnie zwłaszcza porady i opinie na ten temat ze strony Pań.
Dzień dobry. Rozumiem, że to napawa Pana dużym dyskomfortem i trudnościami w relacjach z kobietami, polecam udać się do dobrego specjalisty logopedy dla osób dorosłych. Wiele wad wymowy (np. rotacyzm) można wyeliminować poprzez konkretne ćwiczenia, które mogą zniwelować Pana problem w komunikowaniu się w relacjach damsko- męskich, pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, dziękuję za podzielenie się swoimi obawami. Rozumiem, że trudność o której Pan wspomina może sprawiać cierpienie. Sugerowałbym udać się do dobrego logopedy.
Za pomocą różnych ćwiczeń jest szansa aby zmniejszyć wadę wymowy.
Życzę wszystkiego dobrego :)
Dzień dobry. Tak jak Pan napisał, ma Pan ten problem "w głowie". Jeśli do tej pory żadna z osób, z którymi Pan się spotykał nie zwróciła na to uwagi to może warto przegadać po prostu temat z psychologiem? Myślę, że to pomogło by nieco rozwiać różne wątpliwości :) Pozdrawiam!
Dzień dobry,

Rozumiem, że obawa związana z wadą wymowy może być stresująca, zwłaszcza gdy chcesz nawiązać bliższą znajomość z dziewczyną, która Ci się podoba. To naturalne, że pragniesz wypaść jak najlepiej.

Jednym z pierwszych kroków, które możesz podjąć, jest konsultacja z logopedą. Specjalista ten może pomóc w pracy nad poprawą wymowy, co może zwiększyć Twoją pewność siebie w rozmowach. Warto spróbować, ponieważ już niewielkie zmiany mogą przynieść dużą różnicę.

Równie ważne jest wsparcie psychologiczne. Rozmowa z psychologiem może pomóc Ci zrozumieć i przepracować swoje obawy, a także nauczyć się, jak radzić sobie ze stresem i budować pewność siebie. Dzięki temu będziesz mógł skupić się na budowaniu relacji i cieszyć się kontaktami z innymi.

Pamiętaj, że każdy ma jakieś cechy, które mogą budzić wątpliwości. To, co jest naprawdę ważne, to Twoja osobowość, sposób, w jaki traktujesz innych i jak budujesz relacje. Twoje zaangażowanie, troska i poczucie humoru mogą być znacznie bardziej wartościowe niż drobne niedoskonałości wymowy.

Jeśli spodobałeś się tej dziewczynie, jest duża szansa, że zaakceptuje Cię takim, jakim jesteś. Warto spróbować i przekonać się, jak rozwinie się ta znajomość. Wsparcie specjalistów może tylko pomóc Ci w osiągnięciu większej pewności siebie.

Trzymam kciuki za Twoje działania i rozwój relacji.