Dzień dobry! Jestem pewny, że było tu sporo podobnych pytań, ale chcę znaleźć rozwiązanie tego pro

3 odpowiedzi
Dzień dobry!
Jestem pewny, że było tu sporo podobnych pytań, ale chcę znaleźć rozwiązanie tego problemu.
W październiku będę miał 29 lat, jednak nigdy nie miałem dziewczyny. Nie uważam, że jestem brzydki, nie mam żadnych kompleksów, uprawiam sport, czytam książki i nie szukam na siłę kobiety mimo, że wiele bym oddał za odwzajemnienie uczucia. Każda dziewczyna na której mi zależało odrzuciła mnie, albo zabawiła się mną. Wychowałem się w alkoholowej rodzinie, rodzice rozwiedli się jak kończyłem podstawówkę. Czuję, że taki ktoś jak ja nie ma szans na prawdziwy związek i do końca życia będę spotykał się z podobnymi sytuacjami. Na aplikacjach randkowych też nie miałem żadnych par/wiadomości. Ściska mnie zazdrość, gdy moi przyjaciele chwalą się podrywami/zdobyczami/zdradami, bo ja przez bycie dobrym gościem, zawsze u kobiet schodzę na drugi plan, nieważne co bym zrobił. Tak samo gdy widzę alkoholików/narkomanów i innych facetów z kobietami, bo mnie dużo nerwów i stresu kosztuje zagadanie do kobiety. Gdy już zacznę z jakąkolwiek pisać, po kilku dniach/tygodniach zrywa kontakt. Pochodzę z małego miasta, a tutaj nie ma za bardzo miejsc gdzie mógłbym poznać nowe osoby. Chcę sobie pomóc i zrobić coś w kierunku stania się lepszą osobą.
Czy to ze mną jest coś nie tak? Co mogę zrobić, żeby w końcu pomóc sobie znaleźć to szczęście? Podobno miłość przychodzi sama, ale jak to jest, że w pierwszej kolejności trafia do osób które na nią nie zasługują?
Przepraszam za tak długą rozpiskę, chciałem to z siebie wyrzucić i chcę w końcu znaleźć na to receptę, zanim moje zdrowie psychiczne całkiem legnie w gruzach….
Dzień dobry. Powodów dlaczego tak się dzieje może być wiele. Oczywiście mógł Pan trafiać na nieodpowiednie osoby w swoim życiu. Widzę, że mocno zwątpił Pan w poznanie kogoś. To niewątpliwie wpływa na możliwą zmianę Pana sytuacji. Czy rozważał Pan podjęcie terapii ? Myślę, że przepracowanie kilku kwestii na terapii znacząco wpłynęłoby na relacje jakie tworzy Pan z kobietami. Nie bez powodu mówią, że aby ktoś pokochał nas ,najpierw musimy pokochać sami siebie :) życzę dużo powodzenia i wytrwałości!

Dzień dobry,

być może warto rozważyć uczestnictwo w psychoterapii, która może być okazją do tego, aby porozmawiać o relacjach, przyjrzeć się sobie i swoim zasobom, które mogą być użyteczne w stworzeniu dobrego związku.

Czasami podejmowane działania mające rozwiązać problem, podtrzymują go. W terapii można się porozglądać na te kwestie z różnych perspektyw i uwzględniając różne konteksty.

Pomyślności i dobra życzę! :)

Patryk Czyż
Dzień dobry. Nauczenie się pokochania siebie jest bardzo ważne aby można było żyć szczęśliwiej i zdrowiej w każdym aspekcie swojego życia. Miłość do siebie wpływa na to, kogo wybierzemy na swojego partnera, jak będzie wyglądał nasz związek i rodzina a nawet jak będziemy radzić sobie w pracy, jak będziemy wychowywać dzieci, czy jak będziemy radzili sobie z problemami i stresem. Może warto spotkać się ze specjalistą, który pomoże spojrzeć na tę sytuację z innej perspektywy, po psychoterapii odkrywa się w sobie nowe umiejętności i możliwość, które poprawiają jakość ich życia, przynoszą radość i poczucie spełnienia. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.