Dzień dobry, jestem po leczeniu kanałowym zęba który od środka jest przeleczony, ale niestety próchn

2 odpowiedzi
Dzień dobry, jestem po leczeniu kanałowym zęba który od środka jest przeleczony, ale niestety próchnica jest po bokach pod dziąsłem( to tam się zaczęła inwazja na miazgę). Czy istenieje jakaś metoda na pozbycie sie prochnicy, oczywiście tej która mogłaby stworzyć stan zapalny poza kanałami( w zębinie wokół przeleczonych kanałów)?
Próchnica powinna być usunięta i ząb odbudowany przed leczeniem kanałowym - bakterie obecne w ubytku próchnicowym są źródłem infekcji kanałów korzeniowym. Dlatego właściwą kolejnością jest najpierw usunięcie próchnicy i przygotowanie zęba do leczenia kanałowego, a później jego przeprowadzenie.

Pierwszym krokiem przy leczeniu kanałowym jest odbudowa zęba, trzeba w powiększeniu dokładnie usunąć próchnicę i odbudować zęba z materiału kompozytowego. Jeżeli leczenie kanałowe jest przeprowadzone bez usunięcia próchnicy i bakterie mają kontakt z wypełnieniem kanału to całe leczenie kanałowe jest prawdopodobnie do poprawy, wszystko trzeba ocenić w mikroskopie i na tomografii komputerowej.